"Serce miłości" w kinach

1 grudnia na ekrany kin wszedł współfinansowany przez PISF film „Serce miłości” Łukasza Rondudy. 

Film Łukasza Rondudy był dotychczas prezentowany m.in. podczas 67. MFF w Berlinie (sekcja Forum Expanded) oraz w sekcji Bright Future 46. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie.

„Serce miłości”

„Polska, początek XXI wieku. Artystka wymykająca się zaszufladkowaniu i eksperymentujący muzyk. Dwójka outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy. Androgyniczni, szczupli, bez włosów, często ubrani identycznie – wyglądają jak męska i żeńska wersja tej samej osoby. Ich stan zakochania przypomina perwersyjną wersję narcyzmu, bo, patrząc na kochanka, patrzą na własne odbicie. W ich relacji miłość przenika się ze sztuką. Intymnym wyznaniom i gestom nadana zostaje artystyczna  forma. I odwrotnie – sztuka jest ich sposobem na życie emocjonalne. Żyją w stworzonym przez siebie świecie, w którym mogą wszystko projektować i kontrolować. Wszystko, oprócz własnych emocji. „Serce miłości” w reżyserii Łukasza Rondudy to fascynujący portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej: performera Wojtka Bąkowskiego oraz poetki i artystki  Zuzanny Bartoszek. Na ekranie, w wybitnych kreacjach aktorskich: Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska” – piszą twórcy filmu.

Autor scenariusza – Robert Bolesto

Autorem scenariusza do filmu jest Robert Bolesto („Córki dancingu”, „Ostatnia rodzina”). Dialogi napisali Zuzanna Bartoszek i Wojciech Bąkowski, którzy użyczyli twórcom filmu swojej własnej historii. Scenariusz inspirowany jest historią ich związku od momentu poznania podczas jednego z koncertów Wojciecha Bąkowskiego w poznańskiej Galerii Stereo. Bąkowski jest również autorem muzyki do filmu Łukasza Rondudy. Autorem zdjęć realizowanych jesienią 2016 w Warszawie i Poznaniu jest Łukasz Gutt.

Polska produkcja ze wsparciem PISF

„Serce miłości” to polska produkcja – przedsięwzięcie spółki Serce założonej przez producenta filmu – Kubę Kosmę wspólnie z Łukaszem Rondudą. Film otrzymał dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz wsparcie Poznan Film Commission. Koproducentami filmu są: Heliograf Sp. z o.o., Coloroffon Sp. z o.o., Soundmaking, Zaborski Morysiński Adw. Sp. P., Montage Design – Przemysław Chruścielewski, Łukasz Gutt oraz Łukasz Ronduda. Światowa premiera filmu odbyła się podczas 46. MFF w Rotterdamie.

Premiera kinowa 1 grudnia

„Serce miłości” weszło na ekrany kin 1 grudnia 2017. Dystrybutorem filmu jest Gutek Film.


01.12.2017