Serial „Agi Bagi 3” latem w Multikinie

Podczas tegorocznych wakacji premierowe odcinki współfinansowanego przez PISF serialu animowanego dla dzieci „Agi Bagi 3” będzie można obejrzeć w sieci Multikino.

Pierwszy i drugi sezon „Agi Bagi” zagościł na ekranach całego świata. Tego lata producenci mogą pochwalić się kolejnymi sukcesami. Właśnie zakończyła się produkcja 3. sezonu serii, a decyzją PISF dofinansowana została produkcja sezonu 4.

Niezwykła animacja dla dzieci

Bajka o przygodach mieszkańców płaskiej planetki jest rozpoznawalnym polskim produktem na międzynarodowym rynku animacji dla dzieci. Serial zagościł na ekranach w ponad 60 krajach i został przetłumaczony na 11 języków. Sukces serialu zachęcił twórców do kontynuacji serii – w tym roku swoją premierę będzie miało 26 kolejnych epizodów. W trzecim sezonie Agingi i Bagingi wiedzą już o swoim istnieniu i odwiedzają się od czasu do czasu by pomagać sobie nawzajem i wspólnymi siłami dbać o ekosystem. W tym sezonie nie zabrakło również oryginalnego wypełnienia muzycznego autorstwa Łukasza Targosza. Popularność utworu „Zebromarchewka” z sezonu pierwszego zachęciła twórców do kontynuacji, dzięki czemu w sezonie trzecim jest aż pięć piosenek!

Decyzją komisji Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej producent serialu otrzymał dofinansowanie na produkcję kolejnego, czwartego sezonu. Już niebawem rozpoczną się prace produkcyjne i planowana premiera odbędzie się w 2020 roku. Dzięki temu cała seria rozszerzy się o kolejnych 26 odcinków. Ukończenie czwartego sezonu sprawi, że całość serii zamknie się w 78 odcinkach – dzięki czemu „Agi Bagi” śmiało może konkurować z zagranicznymi produkcjami na rynku seriali animowanych.

Natomiast już teraz autorzy serialu zapraszają wszystkich fanów produkcji do obejrzenia premierowych odcinków „AgiBagi 3” na wielkim ekranie! Odcinki trzeciego sezonu będzie można oglądać już od 21 lipca podczas Poranków dla dzieci – wydarzenia organizowanego w sieci Multikino w całej Polsce (pierwotnie serial miał być pokazywany od 14 lipca). To już kolejna współpraca producenta z kinem. Dotychczas, wydarzenia te cieszyły się dużym zainteresowaniem.

1 i 2 sezon serialu „Agi Bagi” można oglądać na platformie strefabajek.vod.pl.

Informacja prasowa


18.07.2018