Serial „Kacperiada” na DVD

31 stycznia 2018 roku współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej serial animowany „Kacperiada” dostępny będzie na DVD.

Od 31 stycznia na DVD

„Kacperiada” będzie dystrybuowana na DVD dzięki firmie Galapagos Films. Serial został wyprodukowany przez Human Ark w koprodukcji z Canal+ i Narodowym Instytutem Audiowizualnym (obecnie Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny) przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i programu MEDIA.

„Kacperiada”

Jest to współczesna obyczajowa komedia familijna inspirowana opowiadaniami Grzegorza Kasdepke, pełna absurdalnego humoru. Każdy odcinek w ciepły i zabawny sposób porusza ważne tematy, zostawiając widza z pozytywnym przekazem. Głównymi bohaterami są Kacper i Ada, którzy wspólnie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyjaźni, szczerości, lojalności; uczą się jak radzić sobie z emocjami, np. z zazdrością, rozczarowaniem i  próbują zrozumieć bardzo dziwny, a zarazem fascynujący świat dorosłych.

Rozmowa z twórcami

Twórcy

Serial został wyreżyserowany przez Wojtka Wawszczyka, Kamila Polaka, Kubę Tarkowskiego, Tomasza Leśniaka i Michała Śledzińskiego na podstawie scenariusza Rafała Skarżyckiego, Krzysztofa Gurecznego i Wojtka Wawszczyka. Producentami „Kacperiady” są Eliza Oczkowska, Stanisław Dziedzic, Anja Šošić i Maks Sikora, a kierownikami produkcji Szymon Holcman i Joanna Stawnicka. Muzykę do serialu skomponował Szymon Wysocki. Serial został wyprodukowany przez Human Ark w koprodukcji Canal+ Polska, Narodowym Instytutem Audiowizualnym (obecnie Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny). Był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Mediadesk Europe.

Głosów serialowym postaciom użyczyli: Matylda Damięcka (Kacper), Marcin Hycnar (tata Kacpra), Monika Pikuła (mama Kacpra), Agnieszka Mrozińska (Eryk), Dominika Sell (Ada), Katarzyna Kwiatkowska (mama Eryka), Anna Sztejner (mama Ady), Grzegorz Pawlak (Muchomściciel, Profesor Elektron, Zbir, Człowiek Odkurzacz i inni) Jarosław Domin (tata Ady), Tomasz Leśniak (tata Eryka).

Sukcesy „Kacperiady”

Serial zrealizowany przez polskie studio animacji Human Ark szybko podbił serca widzów i zyskał uznanie krytyków. Produkcja została doceniona nie tylko w Polsce, gdzie zdobyła dwie nagrody – na festiwalu OFAFA (laureat nagrody Srebrna Kreska) i O!PLA (zwycięzca konkursu Teraz Dzieci!) – lecz także na arenie międzynarodowej. „Kacperiada” otrzymała m.in. wyróżnienie za projekt o bardzo wysokim międzynarodowym potencjale sprzedażowym podczas Junior Co-Production Market na festiwalu CINEKID 2012 w Amsterdamie. Odcinek pilotażowy serialu pt. „Najlepiej być sobą” był prezentowany i nagradzany na wielu festiwalach filmowych na całym świecie, m.in. na festiwalu animacji w Annecy we Francji, na festiwalu dziecięcym Ajyal w Katarze, jak również na festiwalach w Serbii, Chinach, Hiszpanii, Rosji, Argentynie czy w Indiach.

Pierwszy sezon serialu został wyemitowany przez Canal+ Family. Obecnie trwają prace nad realizacją sezonu drugiego.

Wydanie DVD – dodatki

Serial dostępny będzie na DVD w ofercie Galapagos Films już 31 stycznia. Na płycie, oprócz 13 odcinków, znajdą się również atrakcyjne materiały dodatkowe:

  • materiał zza kulis, czyli wywiady z twórcami serii oraz obsadą dubbingu,
  • 4 odcinki z angielskim dubbingiem.

Źródło informacji: www.galapagos.com.pl/news,2970,Kacperiada,naDVD.html.

Na podstawie informacji własnych i materiałów dystrybutora.


25.01.2018