Serial w Sieci - przedłużenie naboru

Do 31 marca przedłużono termin przyjmowania prac do konkursu na scenariusz Serialu w Sieci. Zwycięzca dostanie 10 tysięcy złotych, cenne nagrody i zaproszenie do współpracy przy produkcji serialu. Tymczasem twórcy inicjatywy umieścili w serwisach Youtube i To Się Wytnie filmy promujące to przedsięwzięcie. Stronę internetową projektu odwiedziło ponad 13000 osób, natomiast na jego profilu w serwisie Facebook zebrało się już blisko 1200 fanów.

 

Organizatorzy nie narzekają też na brak zgłoszeń do konkursu. – Dostaliśmy już ponad 70 scenariuszy, natomiast zarejestrowanych osób mamy co najmniej trzy razy tyle. Spodziewamy się więc, że prac będzie znacznie więcej. Szczególnie, że czas trwania konkursu został na prośbę uczestników wydłużony – komentuje Paweł Hersztowski, koordynator projektu. Scenariusz odcinka pilotażowego, streszczenie trzech kolejnych oraz propozycje włączenia społeczności w proces powstawania Serialu w Sieci można przesyłać przez specjalny formularz na stronie www.serialwsieci.pl do 31 marca.

 

Trzy najlepsze pomysły wyłoni jury, w którego prace jest zaangażowany m.in. Xawery Żuławski oraz przedstawiciele Script Forum – branżowej imprezy goszczącej profesjonalnych scenarzystów
z całej Polski. Scenariusze tafią następnie do finału, w którym ostateczną decyzję podejmą internauci. Autor zwycięskiego scenariusza otrzyma 10 tysięcy złotych, iPod’a Touch oraz zaproszenie do współpracy przy produkcji serialu. Nagrodami za drugie miejsce są: 2 tysiące złotych oraz iPod Nano, a za trzecie tysiąc złotych i iPod Shuffle.

 

Scenariusz, na podstawie którego powstanie Serial w Sieci poznamy w drugiej połowie kwietnia.
Przyszli widzowie Serialu w Sieci mogą już teraz przekonać się, jak pracuje ekipa filmowa, która zrealizuje zwycięski scenariusz. W Internecie pojawił się pierwszy z czterech klipów, które zachęcają internatów do „uwolnienia swoich pomysłów”. – Film jest humorystyczną wariacją na temat amerykańskich zwiastunów filmowych. Jego bohater to bokser, który w swojej więziennej celi snuje „podstępny” plan ucieczki – opowiada Paweł Maślona, scenarzysta i reżyser spotu.

 

Kolejne trzy klipy będą się pojawiać w Internecie w około tygodniowych odstępach. Finałowy będzie miał swoją premierę ostatniego dnia konkursu. – Każdy ze spotów opowiada historię innych „pomysłów”, zamkniętych za kratami więzienia. W ostatním czwartym spocie widzowie przekonają się, czy uda im się wydostać na zewnątrz. Wszystkie filmy zrealizowaliśmy w innej konwencji, chcąc pokazać, że jesteśmy przygotowani na naprawdę różne, czasem zupełnie szalone pomysły – mówi reżyser. W filmach będziemy mogli zobaczyć znakomitych aktorów m.in. Janusza Chabiora („Matka Teresa od kotów”, „Kołysanka”) oraz znanych z desek krakowskich teatrów Maję Barełkowską i Sławomira Rokitę.

 

Wszystkie cztery klipy zostały zrealizowane kamerą Red One, którą sfilmowano m.in. „The Social Network” Davida Finchera, a także najnowszą superprodukcję z Johnnym Deppem „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”. Kamerę do produkcji spotów zapewniła agencja interaktywna SoInteractive. Natomiast korekcję barwną wykonano w Alvernia Studios, które jest partnerem technologicznym Serialu w Sieci.

 

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego i Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa.


Informacja prasowa

21.03.2011