Sesja otwarta EP2C dla polskich producentów

Organizatorzy European Post-Production Connection serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w sesji otwartej warsztatów, adresowanej do polskich producentów i dystrybutorów, organizowanej w kinie Kultura 6 października.

 

Sesja złożona jest z trzech bloków, które poprowadzą wybitni, światowi specjaliści, a które przygotowane zostały z myślą o potrzebach polskiego rynku audiowizualnego. Pierwszy blok poświęcony będzie marketingowi filmowemu i poprowadzony zostanie przez Shauna Farringtona z Zealot, firmy o światowym zasięgu, która opracowywała strategie i materiały marketingowe m.in. dla filmów takich jak „Samotny mężczyzna”, „Była sobie dziewczyna”, „Control”, „Persepolis”, „Spotkanie”. Shaun Farrington opowie o kluczowych elementach, na jakie należy zwrócić uwagę pracując nad plakatem, trailerem czy materiałami festiwalowymi.

 

Drugi blok to studium przypadku realizacji filmu „Kongres” Ariego Folmana, na podstawie „Kongresu futurologicznego” Stanisława Lema. Ten niezwykle wymagający projekt, koprodukowany jest przez 6 krajów; podczas sesji obecni będą producenci z większości z nich: Diana Elbaum (Belgia), Ewa Puszczyńska (Polska), Viola Fuegen (Niemcy), Fabian Hannaert (Francja) i Eitan Mansuri (Izrael).

 

Trzecią część wypełnią zagadnienia prawne, w szczególności te, które często towarzyszą fazie postprodukcji filmu. Poruszona zostanie m.in. kwestia praw autorskich, zagadnienia dotyczące wykorzystania wizerunku, cytatów – z naciskiem na zaistnienie ich w przypadku koprodukcji filmowych. Gospodarzami tej części spotkania będą Pierre-Emmanuel Mouthuy z belgijskiej kancelarii Mouthuy Avocats i mec. Krzysztof Czyżewski z kancelarii adwokackiej Czyżewscy. Spotkanie pomyślane jest jako wymiana doświadczeń z rynku europejskiego i polskiego oraz przedstawienie różnic, tak w prawodawstwie, jak i podejściu do problematycznych zagadnień.

 

Udział w sesji jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie załączonego formularza zgłoszeniowego (.doc) na adres: aleksandra.wozniak@kipa.pl do 28 września.

 

Warsztaty EP2C powstały z inicjatywy Diany Elbaum i Sebastiena Delloye z belgijskiej firmy Entre Chien et Loup. Tegoroczna edycja EP2C odbędzie się w Warszawie w dniach 4-10 października i realizowana jest przy wsparciu Programu Media Unii Europejskiej, PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Programu Media Mundus. Polskim partnerem organizacyjnym EP2C jest Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, przy wsparciu Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

 

Program wspierany jest również przez Israel Film Fund, Vlaams Audiovisueel Fonds, Wallonie-Bruxelles International, Torino Film Lab i realizowany we współpracy z, Rotterdam Lab, Dubai Film Market, Digital Production Challenge, Cinema en Construction, Online Film Financing, Jerusalem Film Festival oraz EAVE.

 

Więcej informacji: www.ep2c.com, oraz Małgorzata Sandecka: tel. 661 663 768.

12.09.2011