Short Waves Festival 2021 czeka na zgłoszenia

Ruszył nabór filmów na Short Waves Festival. Zgłoszenia można wysyłać do 14 marca 2021 roku. Motywem przewodnim przyszłorocznego festiwalu będzie hasło „Mirror Mirror”. 13. edycja potrwa siedem dni i odbędzie się między 14 a 20 czerwca 2021.

Organizatorzy Short Waves Festival zachęcają twórców do zgłaszania swoich filmów do programu w pięciu kategoriach. Do Konkursu Międzynarodowego przystąpią najlepsze produkcje z całego świata, trwające do 30 minut, powstałe nie wcześniej niż w październiku 2019. Tematyka, forma i gatunek nie podlegają ograniczeniom regulaminowym. Konkurs Polski przeznaczony jest wyłącznie do filmów wyprodukowanych w Polsce, trwających do 30 minut. Ma on na celu zaprezentowanie panoramy najnowszych krótkich form filmowych, widzianej okiem polskich twórców.

Konkurs Polskich Filmów Eksperymentalnych to konkurs filmów krótkometrażowych z pogranicza filmu i video-artu trwających nie dłużej niż 30 minut i powstałych nie wcześniej niż w październiku 2019. Z kolei Dances with Camera to międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych, których wspólnym językiem jest ruch i taniec. Do konkursu przystąpią produkcje taneczne z całego świata, od fabuł, przez dokumenty, animacje, po projekty eksperymentalne i choreograficzne impresje. I wreszcie Urban View, czyli międzynarodowy konkurs filmów związanych z architekturą, urbanistyką i designem, rozumianych zarówno jako dziedziny sztuki, jak i poprzez ich aspekty społeczne, kulturowe bądź ekonomiczne. Do tego konkursu dopuszczone są formy fabularne, dokumenty, animacje, teledyski oraz eksperymenty.

Laureatów konkursów wyłoni międzynarodowe jury, a publiczność zgromadzona na pokazach konkursowych zadecyduje o przyznaniu Nagrody Publiczności. Zgłoszenia możliwe są wyłącznie za pośrednictwem portalu FilmFreeway: https://shortwaves.pl/nabor/ i https://filmfreeway.com/festival/ShortWavesFestival

20.10.2020