Short Waves - nabór

Jeszcze do 14 lutego można nadsyłać filmy na 3. edycję Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves 2011. Organizatorzy festiwalu zapraszają polskich twórców kina krótkometrażowego do nadsyłania swoich prac.

 

Twórcy wydarzenia nie stawiają żadnych granic gatunkowych, formalnych i tematycznych. Interesują ich zarówno fabuły, dokumenty oraz animacje, jak i wideoklipy, video art, czy produkcje związane z nowymi mediami i reklamą. Jedynym kryterium jest czas trwania filmu: nie może przekraczać 30 minut.

 

Głównym celem organizowanego przez poznańską Fundację Ad Arte Festiwalu Short Waves jest promocja polskiego kina krótkometrażowego w kraju oraz za granicą. Festiwal daje twórcom szansę na zaistnienie w szerokiej dystrybucji – co roku pokazy docierają bowiem do ponad 30 polskich miast. Filmy z festiwalu Short Waves prezentowane są również na forum międzynarodowym (m.in. w Berlinie, Dublinie i Londynie).

 

Nabór potrwa do 14 lutego (decyduje data stempla pocztowego). Najciekawsze spośród nadesłanych filmów złożą się na program festiwalu, a widownia w każdym z miast będzie mogła wziąć udział w głosowaniu, w wyniku którego wyłoniony zostanie zwycięzca. Główna nagroda to Grand Prix Publiczności oraz 10 000 PLN.

 

Szczegóły i formularze zgłoszeniowe: www.shortwaves.pl.

 

Informacja prasowa

04.02.2011