"Sierpień" Tomasza Ślesickiego nagrodzony w Palm Springs

„Sierpień” Tomasza Ślesickiego zdobył nagrodę za najlepszy film do 15 minut oraz wyróżnienie za „wyjątkowe zdjęcia” na 21. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Palm Springs.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych w Palm Springs

jest największym festiwalem krótkich filmów oraz jedynym oferującym ich targi w Ameryce Północnej. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia zaprezentowano 330 krótkich filmów, a ponad 3000 produkcji było dostępnych w ramach targów. Nagrody przyznano w 21 kategoriach.

Nagrody dla „Sierpnia”

„Sierpień” to etiuda zrealizowana w 2014 roku w Warszawskiej Szkole Filmowej będąca historią dwójki dwunastolatków ze wsi, którzy zabierają na pola sześcioletnie dziecko. W trakcie ich wędrówki wydarzają się rzeczy, przez które już nic nigdy nie będzie takie samo. Tomasz Ślesicki napisał scenariusz do filmu, wyreżyserował go, zrealizował zdjęcia i zmontował. Jest także autorem muzyki. Otrzymana w Palm Springs nagroda za najlepszy film do 15 minut kwalifikuje „Sierpień” do ubiegania się o nominację do Oscara. Tomasz Ślesicki otrzymał w Palm Springs także wyróżnienie za „wyjątkowe zdjęcia”.

Pełna lista nagrodzonych na www.psfilmfest.org.

22.06.2015