Skonsultuj pomysł na scenariusz serialu Premium w Szkole Wajdy

13 lipca w godzinach 11:00-15:00 w siedzibie Szkoły Wajdy odbędą się otwarte konsultacje Canal+ Series Lab. z Wojciechem Marczewskim (Fundacja Szkoła Wajdy) i Małgorzatą Jurczak (ITI Neovision S.A.).  

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wszyscy kandydaci, którzy chcieliby omówić swój pomysł na scenariusz serialu Premium przed przystąpieniem do rekrutacji, są proszeni o wysłanie wiadomości na adres pr@wajdaschool.pl

Canal+ Series Lab.

to autorski projekt Canal+ i Szkoły Wajdy, który powstał z myślą o scenarzystach i producentach kreatywnych chcących realizować polskie seriale telewizyjne typu Premium. Jego celem jest wyłonienie serialowych scenariuszy najwyższej jakości z przeznaczeniem do ich realizacji i emisji w Canal+.

Więcej informacji o naborze do programu Canal+ Series Lab.

Wojciech Marczewski

Reżyser i scenarzysta. Laureat Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu Berlinale, laureat Złotych i Srebrnych Lwów w Gdańsku i Gdyni. Dwukrotnie uhonorowany Nagrodą Ministra Kultury. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za „wybitne zasługi dla kultury narodowej oraz za osiągnięcia w twórczości artystycznej”. Opiekun artystyczny wielu debiutów fabularnych. Wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi. Pomysłodawca programu „30 Minut”. Współzałożyciel, wiceprezes i dyrektor programowy Fundacji Szkoła Wajdy oraz Wajda Studio w Warszawie. Członek Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Wykładał reżyserię w Niemczech, Danii, Szwajcarii i Holandii. Był dziekanem Wydziału Reżyserii w The National Film and TV School of Great Britain w Londynie. Studiował Historię, Filozofię oraz Reżyserię w Łodzi. Był członkiem Zespołu Filmowego TOR, wiceprezesem Stowarzyszenia Filmowców Polskich, prezesem Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych.

Małgorzata Jurczak

Producentka filmowa, członkini Europejskiej Akademii Filmowej.  Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Wyższego Studium Organizacji Produkcji Filmowej i TV Szkoły Filmowej w Łodzi oraz The Northern School of Film and Tv (Leeds Metropolitan University). Laureatka kilkunastu nagród filmowych, w tym Srebrnych Lwów na Festiwalu Filmowym w Gdyni (2012) oraz Polskiej Nagrody Filmowej “Orzeł” (2013) w kategorii najlepszy film (obie nagrody jako producent filmu “Obława”). Od stycznia 2015 odpowiada za produkcje fabularne i serialowe w ITI Neovision S.A. (Canal+).

Informacja prasowa

01.07.2016