Skrytykuj i zostań jurorem na festiwalu PKO OFF Camera 2016!

Ruszyła kolejna odsłona konkursu Skrytykuj! Nagrodą będzie możliwość oceniania filmów w Jury Młodzieżowym 9. Festiwalu PKO Off Camera w Krakowie. 

Do 20 marca 2016 roku na stronie www.skrytykuj.pl można zamieszczać recenzje filmowe. Organizatorzy konkursu czekają na wypowiedzi pisemne lub video i podkreślają „Wybierz najlepszą dla siebie formę i skup się na możliwościach – porwij nas słowem lub zahipnotyzuj obrazem i charyzmą. Analizuj sceny, interpretuj symbole, szukaj cytatów – oglądaj z głową i dziel się przemyśleniami. Przekonaj nas, że film to Twoja pasja!” Autorzy trzech najlepszych recenzji zostaną zaproszeni do Jury Młodzieżowego Festiwalu PKO Off Camera, odbywającego się w Krakowie w dniach 29 kwietnia – 8 maja 2016 roku.

Uczniowie w akcji!

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ostatnich klas gimnazjum. Dlaczego warto wziąć udział? „Pozwala to oderwać się od rzeczywistości, a udział w takim festiwalu poszerza perspektywę. Jest to szansa na doświadczenia, które normalnie nie są w zasięgu naszej ręki” – Łukasz Kiełpiński, laureat zeszłorocznej edycji Skrytykuj!

Portal Skrytykuj.pl

Konkursy organizowane są na portalu www.skrytykuj.pl. Młodzi krytycy znajdą na nim materiały pomocnicze: Poradnik krytyka oraz vlogi Ambasadorów, czyli subiektywne komentarze, które mogą stać się inspiracją do stworzenia własnych recenzji. Strona stanowi również forum wymiany filmowych wrażeń w ramach udostępnionej platformy blogowej.

Organizatorzy i partnerzy

Organizatorem kampanii społecznej Skrytykuj! jest Strefa Mediów i Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerami konkursów są: Festiwal PKO Off Camera, Festiwal Filmowy w Gdyni oraz Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza „Ale Kino!”.

Szczegóły dotyczące zgłoszeń i regulamin konkursu są dostępne na stronie: www.skrytykuj.pl.

Dodatkowych informacji udziela:

Agata Sotomska
Polski Instytut Sztuki Filmowej
tel.: + 48 695 363 351
email: agata.sotomska@pisf.pl

www.skrytykuj.pl
www.facebook.com/filmsienieurwal
www.youtube.com/skrytykuj

22.02.2016