Sławomir Idziak autorem zdjęć do debiutu Natalie Portman

Sławomir Idziak zakończył zdjęcia do filmu „A Tale of Love and Darkness” (adaptacja powieści Amosa Oza), pierwszego filmu wyreżyserowanego przez Natalie Portman.

 

– Realizacja filmu była wyzwaniem dla całej ekipy, ponieważ Natalie debiutowała jako reżyserka i scenarzystka, a jednocześnie grała w filmie jedną z ról – podkreśla Idziak. Operator współpracował z Portman w oparciu o system pracy na planie stworzony podczas Film Spring Open – warsztatów dla młodych filmowców, prowadzonych w myśl zasady „nauka poprzez pracę”.

Film Spring Open

System ten spodobał się debiutującej reżyserce. – Wybory jakich wspólnie dokonaliśmy na wczesnym etapie przygotowań do zdjęć pozwoliły oszczędzić czas i wysiłek całego zespołu. Inicjatywa Film Spring Open, która rozwija i stale udoskonala ten proces wydaje się być wielką szansą dla młodych debiutujących artystów – pisze w swoim liście Natalie Portman.

Jakość i koszty

– Przemodelowanie systemu pracy na planie filmowym może przynieść niezwykle pozytywne skutki dla debiutujących twórców, jeśli chodzi o jakość filmów oraz koszty ich realizacji – mówi nominowany do Oscara w 2002 roku Sławomir Idziak – Na planie „A Tale of Love and Darkness” zwiększyliśmy efektywność pracy w małym zespole, przy napiętym harmonogramie, jednocześnie zapewniając bogaty materiał zdjęciowy.

Warsztaty

Sławomir Idziak nie jest jedynym Polakiem, który pracował nad zdjęciami do filmu Natalie Portman. Współpracował z nim operator Łukasz Baka. Młody filmowiec, na bazie doświadczenia zdobytego na planie „A Tale of Love and Darkness”, w ramach tegorocznej edycji Film Spring Open przeprowadzi warsztaty z zakresu nowoczesnego systemu pracy na planie i post-produkcji.

 

Na podstawie nadesłanych materiałów

01.04.2014