„Słońce, to słońce mnie oślepiło” wygrywa w Montrealu

Film Anki Sasnal i Wilhelma Sasnal „Słońce, to słońce mnie oślepiło” wygrał nagrodę dla najlepszego pełnometrażowego filmu w konkursie „Les nouveaux alchimistes” na 45. Festival du Nouveau Cinéma w Montrealu.

„Słońce, to słońce mnie oślepiło”

Film jest inspirowany powieścią „Obcy” Alberta Camusa. Główny bohater Rafał Mularz to obcy z wyboru. Nie postępuje według powszechnie przyjętych reguł. Jego wyobcowanie to kwestia życiowego wyboru, ucieczka od lęków, pragnień, marzeń i ambicji. Pewnego dnia spotyka człowieka o innym kolorze skóry – jeszcze bardziej obcego niż on sam. Film buduje portret nie tylko głównego bohatera, ale też współczesnego społeczeństwa.

Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiadają Wilhelm Sasnal i Anka Sasnal. Autorem zdjęć jest Wilhelm Sasnal. Film jest koprodukcją polsko-szwajcarską, producentem filmu jest Wilhelm Sasnal i galeria Hauser & Wirth Zürich Gallery. Główną rolę w filmie gra Rafał Maćkowiak. Obraz był pokazywany m.in. w sekcji Signs of Life 69. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Locarno oraz Konkursie Międzynarodowym 32. Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Od 21 października w polskich kinach

21 października film „Słońce, to słońce mnie oślepiło” będzie można obejrzeć w polskich kinach. Dystrybucją obrazu zajmuje się firma Balapolis.

45. Festival du Nouveau Cinéma w Montrealu odbył się w dniach 5-16 października 2016 r. 

18.10.2016