"Słowo" dofinansowane przez Eurimages

Polska-duńska koprodukcja „Słowo” w reżyserii Anny Kazejak otrzymała dofinansowanie z europejskiego funduszu Eurimages. Obraz jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

21 koprodukcji

Fundusz Eurimages przyznał dofinansowanie 21 europejskim koprodukcjom na kwotę 6 710 000 euro. Jedną z nich jest polsko-duńska produkcja „Słowo” w reżyserii Anny Kazejak („Skrzydlate świnie”, „Oda do radości”). Film otrzymał dofinansowanie w wysokości 200 000 euro.

„Słowo”

„Słowo” to dramat psychologiczny opowiadający o nastoletniej miłości Lili i Janka. Akcja filmu dzieje się w Szczecinie. Autorami scenariusza, który zakwalifikował się do finału Konkursu Scenariuszowego Script Pro 2013, są Anna Kazejak i Magnus von Horn. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 25 czerwca w Szczecinie. Producentem filmu jest Opus Film. Obraz jest współfinansowany przez PISF- Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Eurimages

Eurimages to fundusz Rady Europy wspierający m.in. koprodukcję, dystrybucję oraz rozpowszechnianie europejskich utworów audiowizualnych. Należy do niego 36 krajów europejskich. Polska jest członkiem Eurimages od 1991 roku. Fundusz powstał w 1988 i do tej pory wsparł 1522 europejskie koprodukcje dotacjami w wysokości 462 milionów euro.

 

Więcej informacji na stornie Eurimages: www.coe.int/t/dg4/eurimages/.

 

Paulina Bez

26.06.2013