SOFA 2016 – nabór zgłoszeń

SOFA – School of Film Agents to warsztaty stworzone i powołane do życia w 2013 r. przez Nikolaja Nikitina. To program szkoleniowy wspierający młodych profesjonalistów tzw. „agentów filmowych” z Europy Środkowej i Wschodniej, Niemiec i Azji Centralnej. SOFA umożliwia uczestnikom rozwój ich projektów pod okiem międzynarodowych ekspertów, a co za tym idzie wkład w rozwój rodzimej kultury filmowej i regionalnego przemysłu filmowego. Nabór do czwartej edycji warsztatów właśnie się rozpoczął.

Zgłoszenia do 5 maja

Poza wezwaniem do uczestnictwa w czwartej edycji międzynarodowych warsztatów, organizatorzy zapraszają swoich absolwentów z Europy Środkowej i Wschodniej do spędzenia w ramach stypendium twórczego (Fellowship) miesiąca w Niemczech oraz do odbycia kursu języka niemieckiego. Dzięki pomocy Instytutu Goethego, absolwenci mają możliwość zebrania praktycznego doświadczenia w instytucji, która  odpowiada profilowi ich projektów.

Po zeszłorocznym sukcesie (ponad 100 zgłoszeń z 25 krajów), w bieżącej selekcji, zgłoszenia na SOFA mogą być wysyłane od teraz do 5 maja 2016 r.

Zgłoszenia powinny zawierać:

  • Maksymalnie dwie strony opisu projektu: Jaka jest jego idea? Źródła motywacji? Gdzie projekt powinien się odbywać i dlaczego właśnie w tym miejscu? Podziel się z nami swoją wizją. Napisz, dlaczego Twój projekt jest wyjątkowy, dlaczego to właśnie  Ty jesteś  właściwą osobą, mogącą go zrealizować.
  • Jedną stronę informacji na temat przewidywanego budżetu. Nie musi być rozpisany szczegółowo, chodzi o oszacowanie kosztów oraz podanie potencjalnych źródeł/kilku sposobów na sfinansowanie projektu.
  • Krótką biografię zawodową z informacją, w jaki sposób znalazłeś się w branży filmowej. 

Zgłoszenie należy przesłąć na adres: nikolaj@joinsofa.org.

Podobnie jak w roku ubiegłym, uczestnicy oraz eksperci SOFA będą ogłoszeni podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach.

Wiadomości dotyczące SOFA 2016

Tegorocznym uczestnikom SOFA Instytut Goethego w Pradze oferuje po raz drugi wspaniały dodatek do programu warsztatów. Niektórzy spośród absolwentów odbędą intensywny kurs języka niemieckiego oraz twórczy staż w firmie wybranej przez siebie i związanej z branżą filmową. Celem tej inicjatywy jest polepszenie własnych projektów oraz pogłębienie zawodowych i praktycznych doświadczeń.

Organizatorzy

School of Film Agents (SOFA) jest wspólnym projektem realizowanym przez Filmplus UG (Kolonia) i Fundację Filmplus (Warszawa) we współpracy z Miastem Wrocław i Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Projekt jest finansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Film- und Medienstiftung NRW, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, Serbskie Ministerstwo Kultury oraz EAVE – European Audiovisual Entrepreneurs, Słowacki Instytut Filmowy (Slovenský filmový ústav), Mozinet oraz Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach. SOFA wspierana jest także przez Instytut Adama Mickiewicza, we współpracy z Instytutami Goethego w Polsce (Kraków), w Serbii, w Rumunii, na Słowacji, w Czechach, na Ukrainie, w Moskwie, a także z głóną centralą w Niemczech oraz przez Polską Komisję Filmową i Wrocłąwską Komisję Filmową.

Informacja prasowa

07.04.2016