SOFA 2017/18 - trwa nabór zgłoszeń na dwuczęściowy warsztat

Trwa nabór młodych menedżerów kultury, działających w obszarze związanym z filmem, którzy chcą wziąć udział w piątej edycji dwuczęściowego warsztatu SOFA – School of Film Agents.

Warsztaty w Warszawie i Tbilisi

Od 2013 roku SOFA – School of Film Agents działa jako program szkoleniowy stworzony z myślą o aktywnym wspieraniu projektów wzmacniających zarówno krajowe przemysły filmowe jak i kinematograficzne oblicze Europy. SOFA pomaga uczestnikom przekształcić ich pomysły w konkretne projekty, aby drzwi do pozyskania finansowania, a w efekcie końcowym, do ich realizacji były dla nich jak najszerzej otwarte. Owe ukierunkowanie na managerów kultury i agentów filmowych, zamiast na producentów, czy reżyserów, czyni warsztaty SOFA wyjątkowymi na scenie międzynarodowej.

Edycja SOFA 2017/18 rozpocznie się warsztatami w Warszawie w dniach 20-27 sierpnia 2017 roku, a zakończy w Tbilisi w maju 2018 roku.

„Cieszymy się, że możemy tym razem zaoferować naszym uczestnikom dwuczęściowy warsztat w Warszawie i Tbilisi. Dzięki takiemu podziałowi zapewniamy jeszcze większe szanse powodzenia projektów uczestników warsztatu” – mówi dyrektor SOFA Nikolaj Nikitin. „Po raz pierwszy w nowej edycji (2017/18) możliwość wzięcia udziału w warsztatach będą mieli także kandydaci z Izraela. Rozszerzamy coraz bardziej krąg szkolonych przez nas menadżerów, których rekrutujemy z Europy Środkowej i Wschodniej, Azji Centralnej, Republik Kaukazu jak i z Grecji i Niemiec i od tego roku także z Izraela”.

Zgłoszenia do piątej edycji

Ostateczny termin składania zgłoszeń do piątej edycji SOFA upływa 31 maja 2017 r. Uczestnictwo obejmuje warsztaty w Warszawie (od 20 do 27 sierpnia 2017) oraz w Tbilisi (maj 2018). Koszt uczestnictwa wynosi 450 euro (dostępne są stypendia). Więcej informacji oraz pełne wymagania dotyczące zgłoszenia można znaleźć na stronie www.joinsofa.org.

SOFA 2017/18

SOFA 2017/18 jest wspólnym projektem Filmplus gUG (Kolonia) i Institute for Democratic Changes (Tbilisi) oraz Takes Film (Tbilisi). Przedsięwzięcie jest finansowane przez niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Program Kreatywna Europa – MEDIA Unii Europejskiej. Polski warsztat w 2017 roku jest finansowany przez: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Mazovia Warsaw Film Commission. Organizatorzy pragną również podziękować pozostałym partnerom: Meeting Point Vilnius, Karlovy Vary IFF, Goethe-Institut, Mozinet, EAVE oraz Israel Film Fund.

Informacja prasowa 

18.04.2017