„Sole” – polska koprodukcja w Toronto

Współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej włosko-polska koprodukcja „Sole” znalazła się w sekcji Discovery na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Polską koproducentką filmu jest Agnieszka Wasiak z Lava Films.

 „Sole” to pełnometrażowy debiut fabularny włoskiego reżysera Carlo Sironiego. Po stronie włoskiej producentem filmu jest Kino produzioni. Polska koprodukcja znalazła się w sekcji Discovery. Wcześniej, ogłoszono, że film zakwalifikował się także do konkursu Orizzonti na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. 

„Sole”

Lena jest w siódmym miesiącu ciąży i jest zdecydowana sprzedać dziecko, które nosi w brzuchu. Ermanno zgadza się udawać ojca dziecka. Fabio, jego wujek kupi od nich dziecko, którego ze swoją żoną Bianką nie mogą mieć. Fałszywa adopcja między krewnymi to luka umożliwiająca ominięcie prawa, we Włoszech bycie surogatką jest zabronione. To świat, gdzie pieniądz jest jedynym rodzajem wartości, jedyną rzeczą, która ma znaczenie. Ermanno i Lena to dwoje nieznajomych, którym przyszło udawać na zewnątrz parę i żyć wspólnie do rozwiązania. Przyzwyczajeni myśleć tylko o sobie, nieustannie walczą. Jednak, żyjąc obok siebie, zaczynają stawać się tymi, których tylko udawali.

Polskie akcenty w filmie

Poza polską koproducentką, w produkcję byli zaangażowani także inni polscy twórcy. Główną rolę w filmie zagrała Sandra Drzymalska. Autorką muzyki do filmu jest Teoniki Rożynek, a za dźwięk odpowiada Michał Fojcik.

Opis filmu „Sole” pochodzi ze strony polskiego producenta.

Pełna lista filmów zakwalifikowanych dostępna jest tutaj.


09.08.2019