Solidarity of Arts 2015

W dniach 14 – 23 sierpnia 2015 w Gdańsku odbywa się już 7. edycja festiwalu Solidarity of Arts.

Laureaci Neptunów

14 sierpnia 2015 odbyła się uroczystość przyznania Neptunów – Nagród Prezydenta Miasta Gdańska dla wybitnych polskich i zagranicznych twórców. W tym roku ich laureatami zostali aktorzy Dorota Kolak i Mirosław Baka oraz reżyser Wojciech Marczewski. Więcej informacji o nagrodzie na stronie festiwalu.

Specjalny pokaz „Performera”

19 sierpnia 2015 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbędzie się specjalny pokaz współfinansowanego przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej filmu „Performer” w reżyserii Macieja Sobieszczńskiego i Łukasza Rondudy. Po projekcji filmu odbędzie się rozmowa z udziałem Krzysztofa Materny i Oskara Dawickiego.

Gwiazdy prezentują światowe premiery

23 sierpnia 2015 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbędzie się koncert, podczas którego będą miały miejsce trzy światowe prawykonania utworów Pawła Pudło, Pawła Łukaszewskiego i Enjotta Schneidera. Więcej szczegółów o koncercie na stronie festiwalu.

Festiwal ze wsparciem PISF

Organizatorami festiwalu są: Samorząd Województwa Pomorskiego, Miasto Gdańsk, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Europejskie Centrum Solidarności, Polska Filharmonia Bałtycka oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Więcej informacji na stronie festiwalu: solidarityofarts.pl.

17.08.2015