„Soyer” w kinach

17 listopada na ekrany trafi nowy film Łukasza Barczyka. „Soyer” to film dyplomowy studentów Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi.

„Soyer”

Soyer jest młodym chłopakiem, który gardzi konsumpcją, konformizmem i wszystkim co związane jest z kulturą masową. Niektórzy mają go za wariata, inni za idiotę, a jeszcze inni… za zbawiciela. Po tym jak jego matka trafia do szpitala, cała odpowiedzialność za Soyera spada na jego piękną siostrę – Małgosię. Pewnego dnia rodzeństwo wyrusza na wycieczkę w góry. Towarzyszy im mąż Małgosi – ambitny pracownik banku o imieniu Janek. Soyer próbuje zarazić towarzyszy podróży swoim światopoglądem. Ma zamiar robić to nawet wbrew ich woli. Wszystkie chwyty są dozwolone. Niewinna przejażdżka zamienia się w emocjonującą wyprawę, która zmieni wszystkich jej uczestników bezpowrotnie.

Twórcy

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Łukasz Barczyk. W obsadzie filmu znaleźli się Cezary Kołacz, Maciej Musiałowski („Druga szansa” – serial TV), Marianna Zydek („Skazane”, „Panie Dulskie”), Karolina Sawka („W pustyni i w puszczy”), Włodzimierz Press („Demon”, „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, „Pitbull” – serial TV, „Kariera Nikosia Dyzmy”). Zdjęcia zrealizowała Karina Kleszczewska. Scenografię do filmu przygotowali Marcin Buśko, Sebastian Rozpara, Zbigniew Olejniczak, Mariusz Załęski, Marcin Dzwonkowski, Łukasz Barczyk. Kostiumy stworzył Michael Goldwyn a charakteryzację Honorata Grześkiewicz-Godlewska. Film wyprodukowała Szkoła Filmowa w Łodzi. Dystrybucją „Soyera” zajmuje się Kino Świat. 

Opis na podstawie materiałów dystrybutora

13.11.2017