Specjalny pokaz filmu o Poli Negri w Iluzjonie

1 września o godz. 20.00 w warszawskim kinie Iluzjon odbędzie się specjalny pokaz filmu dokumentalnego „Pola Negri: życie jest snem w kinie” w reżyserii Mariusza Kotowskiego.

 

Obraz stanowi drobiazgową analizę kariery Poli Negri połączoną ze wspomnieniami z życia prywatnego wielkiej gwiazdy. Film uzupełniony został o bogaty materiał ikonograficzny i filmowy z obrazów, w których występowała Pola. Reżyser w sposób wiarygodny nakreślił portret wielkiej artystki, jedynej Polki, która zrobiła wielką karierę w Hollywood.

 

Mariusz Kotowski jest choreografem i reżyserem pracującym w USA. Dokument o Poli Negri jest jego filmowym debiutem. Kotowski w swoim dorobku ma również książkę poświęconą aktorce „Pola Negri. Legenda Hollywood”.

 

Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem, które poprowadzi krytyk filmowy Konrad Zarębski.

 

Pokaz w Iluzjonie poprzedzi światową re-premierę filmu „Mania” z 1918 roku z Polą Negri w roli głównej, która odbędzie się 4 września 2011 w Filharmonii Narodowej.

 

Uzupełnienie pokazu stanowi wirtualna wystawa poświeconą aktorce Pola Negri Gwiazda z Lipna ze zbiorów Lipnowskiego Towarzystwa Kulturalnego im. Poli Negri, którą można oglądać na stronie internetowej Filmoteki Narodowej.

 

Wstęp na seans jest bezpłatny.

 

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: www.fn.org.pl.

 

Informacja prasowa

23.08.2011