"Sponsoring" na festiwalu Tribeca

Współfinansowany przez PISF „Sponsoring” Małgorzaty Szumowskiej zostanie pokazany podczas Tribeca Film Festival, który odbędzie się w Nowym Jorku w dniach 18-29 kwietnia 2012.

„Sponsoring” w Nowym Jorku

W tym roku w programie festiwalu znalazło się 89 filmów (fabuł, dokumentów i krótkich metraży) z 32 krajów. Wśród zakwalifikowanych tytułów znalazł się „Sponsoring” Małgorzaty Szumowskiej, międzynarodowa koprodukcja, która była współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Będzie to kolejny zagraniczny festiwal po Toronto, Berlinie, Glasgow, na którym zostanie zaprezentowany „Sponsoring”. Projekcje filmu odbędą się 22, 23 i 24 kwietnia.

„Czwarty wymiar”

Polskim akcentem w czasie festiwalu będzie także pokaz obrazu „The Fourth Dimension” – trzech krótkometrażowych filmów zrealizowanych w ramach projektu magazynu Vice i Grolsch Film Works. Filmy wyreżyserowali Hormony Korine, Alexey Fedorchenko i Polak , Jan Kwieciński. Każdy z twórców musiał w swoim filmie odpowiedzieć na pytanie, czym mógłby być czwarty wymiar. W filmach zagrali Val Kilmer, Igor Sergeev, Darya Ekamasova i Tomasz Tyndyk.

Festiwal Filmowy Tribeca

Festiwal Filmowy Tribeca odbywa się od 2001 roku. Powstał z inicjatywy Roberta de Niro, Jane Rosenthal i Craiga Hatkoffa. Celem imprezy jest wsparcie debiutujących reżyserów, dotarcie z prezentowanymi filmami do jak największej liczby odbiorów, a także promocja Nowego Jorku jako centrum przemysłu filmowego. Nowym dyrektorem artystycznym festiwalu jest Frédéric Boyer, który wcześniej był dyrektorem sekcji Director’s Fortnight, odbywającej się w ramach festiwalu w Cannes.

 

Więcej informacji na stronie festiwalu: www.tribecafilm.com/festival.

 

13.04.2012