Spotkaj się z Krakowską Fundacją Filmową

Zakończenie realizacji filmu to tak naprawdę dopiero początek jego drogi, bo jak każde dzieło, istnieje głównie dzięki kontaktowi z odbiorcą – na festiwalach, ekranach kin czy telewizorów. O tym jak w budowaniu strategii promocyjnej filmu może pomóc Krakowska Fundacja Filmowa, opowiedzą jej przedstawiciele podczas środowego spotkania.

Krakowska Fundacja Filmowa

Krakowska Fundacja Filmowa od ponad 10 lat zajmuje się kompleksową promocją polskich filmów za granicą. W ramach projektów Polish Docs, Polish Shorts i Polish Animations m.in.:  przygotowuje strategie promocyjne dla filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i animowanych, organizuje przeglądy polskiej kinematografii, koordynuje stoiska na najważniejszych festiwalach i targach filmowych. W 2016 roku promocja filmów została rozszerzona o sprzedaż pod szyldem KFF Sales&Promotion.

Rokrocznie w bazie filmów reprezentowanych przez KFF za granicą znajduje się ponad 70 tytułów, a dzięki działalności Fundacji w ostatnich latach takie filmy jak: „Więzi” Zofii Kowalewskiej, „Hycel” Darii Woszek, „Cipka” Renaty Gąsiorowskiej,  „Bracia” Wojciecha Staronia, „Deep Love” Jana P. Matuszyńskiego, „Nasza klątwa” Tomasz Śliwińskiego, „Obiekt” Pauliny Skibińskiej, „Ojciec i syn” Pawła Łozińskiego, „Casa blanca” Aleksandry Maciuszek czy „Punkt wyjścia” Michała Szcześniaka były pokazywane i nagradzane na najważniejszych festiwalach na świecie.

Spotkanie w kinie Kultura – zgłoś się

Podczas spotkania, które odbędzie się 30 listopada o godzinie 11:00 w kinie Kultura w Warszawie (sala Rejs), przedstawiciele Fundacji opowiedzą szerzej o jej dotychczasowych działaniach w zakresie promocji polskiego kina za granicą oraz podpowiedzą jak mogą wspomóc twórców filmów dokumentalnych i krótkometrażowych.

W spotkaniu wezmą udział: Barbara Orlicz-Szczypuła, Katarzyna Wilk, Magda Ludwig oraz Paulina Bukowska.

Po prezentacji odbędzie się pokaz prasowy filmu dokumentalnego „Ikona” Wojciecha Kasperskiego – laureata 5 nagród Krakowskiego Festiwalu Filmowego – z udziałem twórców.

Wydarzenie przeznaczone jest dla osób związanych z branżą filmową, swoją obecność należy potwierdzić pod adresem: pr@kff.com.pl.

Informacja prasowa

28.11.2016