Spotkania i konferencje podczas 11. Nowych Horyzontów

11 edycja MFF Nowe Horyzonty odbędzie się we Wrocławiu w dniach 21-31 lipca. W programie zostanie pokazanych około 430 filmów (w tym około 230 pełnometrażowych) z ponad 50 krajów. 250 filmów będzie miało swoje polskie premiery. Widzowie festiwalu zobaczą polskie filmy w konkursie Nowe Filmy Polskie. Festiwalowym projekcjom towarzyszyć będą spotkania, panele dyskusyjne, konferencje i lekcje kina.

 • Jack Smith: panel dyskusyjny

  26 lipca, wtorek, 12:45, Helios 3

   

  Udział biorą: Marc Siegel, Mario Montez, J. Hoberman, Ela Troyano, Uzi Parnes

  Prowadzenie: Ewa Szabłowska.

   

  Na czym polegał fenomen „jedynego człowieka, którego chciał kopiować Andy Warhol” opowiadają współpracownicy i przyjaciele reżysera. Wielogłos o Jacku Smithie jako pionierze queer undergroundu, ojcu performance’u i najwyższej kapłance Babilonu Dolnego Manhattanu. Dyskusja w języku angielskim z tłumaczeniem na żywo.

 • Bela Tarr: masterclass

  26 lipca, wtorek, 15:45, Helios 3

   

  Autor legendarnego „Szatańskiego tanga”, bohater retrospektywy na MFF Era Nowe Horyzonty w 2004 to obecnie jeden z najwybitniejszych współczesnych reżyserów. Po swoim ostatnim filmie „Koń turyński” (Srebrny Niedźwiedź na Berlinale 2011) zapowiedział wycofanie się z kina. Wykład w języku angielskim z tłumaczeniem na żywo.

 • Anja Breien: masterclass

  28 lipca, czwartek, 12:45, Helios 3

   

  Norweska reżyserka analizuje swoje filmy „Polowanie na czarownice”, „Żony” i „Godziny miłości” w kontekście zmieniających się norm obyczajowych i filmowych kanonów przedstawiania kobiet. Wykład w języku angielskim z tłumaczeniem na żywo; wstęp i prowadzenie: Jan Erik Holst.

 • Przemysław Wojcieszek: Dziedzictwo. Obrazki z HDSLR-owej rewolucji

  28 lipca, czwartek, 00:00, Helios 3

 • Spotkania wokół książek

  Prowadzenie: Kuba Mikurda (tłumaczenie na żywo)

  25 lipca poniedziałek, 16.00, Scena Letnia Teatru Lalek

   

  Goście: Jim Hoberman, Jonathan Rosenbaum, Michał Oleszczyk („Midnight Movies. Seans o północy”); Jerzy Armata („Z Armatą na Wilka”); Marek Hendrykowski („Andrzej Munk”).

   

  28 lipca czwartek, 16.00, Scena Letnia Teatru Lalek

   

  Goście: Jasper Sharp („Za różową kurtyną”); Jan Erik Holst, Paweł Urbanik („Kino Norwegii”); Kuba Woynarowski („Wunderkamera. Kino Terry’ego Gilliama”)

 • Gazeta Cafe

  Wszystkie spotkania z cyklu prowadzone są przez dziennikarza „Gazety Wyborczej”, Pawła T. Felisa, i odbywają się o godzinie 19:00, na Scenie Letniej Teatru Lalek.

 • Konferencje prasowe

  Konferencje z udziałem twórców będą odbywały się po zakończeniu premierowych projekcji filmów pokazywanych w konkursie Nowe Filmy Polskie. Spotkania poprowadzi Janusz Wróblewski, redaktor i krytyk filmowy tygodnika „Polityka”.

Informacja prasowa

18.07.2011