Spotkanie na Granicy - zgłoś projekt

Do 30 marca trwa nabór na 5. edycję Spotkania na Granicy. Organizatorzy festiwalu Kino na Granicy już po raz kolejny zapraszają producentów i dystrybutorów z Czech, Słowacji, Polski i Węgier.

Dla twórców poszukujących koproducentów z krajów Grupy Wyszehradzkiej

Co roku w Spotkaniu bierze udział ok. 50 gości z czterech krajów Grupy Wyszehradzkiej. W ramach sesji pitchingowej prezentowane są najnowsze filmy z tych krajów, które są na etapie produkcji i poszukują w tych krajach koproducentów. Sesja pitchingowa odbędzie się 1 maja.

Konsultacje dla debiutantów

W ubiegłym roku po raz pierwszy odbyła się sesja konsultingowa Pierwszy Pitching, podczas której młodzi producenci i reżyserzy mogli skorzystać ze wsparcia merytorycznego starszych i bardziej doświadczonych kolegów. Ponieważ pomysł ten wzbudził spore zainteresowanie, sesja konsultingowa została włączona do programu tegorocznej edycji Spotkania. Odbędzie się ona 2 maja i będzie – podobnie, jak w ubiegłym roku – skierowana do tych uczestników Spotkania, którzy prezentują swoje projekty po raz pierwszy lub przygotowywany przez nich projekt jest pierwszym bądź drugim projektem producenta lub reżysera.

 

Piąta edycja Spotkania na Granicy odbędzie się pomiędzy 30 kwietnia i 2 maja 2013 w Cieszynie i Czeskim Cieszynie podczas 15. Przeglądu Filmowego Kino na Granicy.

 

Współorganizatorami Spotkania są Media Desk Polska oraz Polski Insytut Sztuki Filmowej.

 

Kontakt w sprawie naboru projektów i udziału w Spotkaniu na Granicy: Joanna Tereszczuk, e-mail: j.a.tereszczuk@gmail.com.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Marta Sikorska

25.03.2013