Startuje OFAFA 2015

Blisko 200 filmów z całego świata czeka na widzów 20. Ogólnopolskiego Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2015.

46 filmów w konkursie

Publiczność zgromadzona w Krakowie w trzech przestrzeniach – Kinoteatrze Wrzos (ul. Zamoyskiego 50), Kinokawiarni Kika (ul. Krasickiego 18) i Kawiarni Stopklatka (ul. Brodzińskiego 8) będzie miała okazję obejrzeć 46 filmów z ostatniego sezonu. Wyniki selekcji konkursowej dostępne są na stronie: ofafafestiwal.com/2015/09/07/wyniki-selekcji-konkursowej. Seansom konkursowym towarzyszyć będą prezentacje dorobku Studia Miniatur Filmowych i Serafiński Studio, repliki festiwali Animator, Etiuda&Anima i StopTrik oraz retrospektywy: Ewy Borysewicz, Joanny Polak, Hieronima Neumanna i filmów z muzyką Zygmunta Koniecznego.

Warsztaty i atrakcje dla najmłodszych

Dla chętnych w Studium Plastycznym Anima Art odbędą się bezpłatne warsztaty animacji poklatkowej, a w Kawiarni Stopklatka będzie okazja zgłębić wiedzę o dźwięku w filmie animowanym. Dla najmłodszych widzów zaplanowano dwa spotkania z filmami ze Studia Miniatur Filmowych: w sobotę 17 października o 15:00 w Kawiarni Stopklatka i w niedzielę 18 października o 12:00 w Kinokawiarni Kika. Organizatorzy festiwalu polecają również konkursowy blok filmów dla dzieci, który zostanie zaprezentowany w piątek 16 października o 12:30 w Kinoteatrze Wrzos.

O festiwalu

Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA w Krakowie po raz pierwszy odbył się w 1993 roku. Festiwal jest corocznym podsumowaniem dorobku polskiej produkcji w dziedzinie autorskiego filmu animowanego. W ramach Festiwalu odbywają się 3 równoległe konkursy oceniane przez Jury złożone z przedstawicieli środowiska filmowego dla twórców profesjonalnych, studentów szkół filmowych i plastycznych oraz twórców nieprofesjonalnych. 

20. Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2015 odbędzie się w dniach 15-18 października 2015. Informacje na: www.facebook.pl/ofafafestiwal i www.ofafafestiwal.com.

Na podstawie informacji prasowej

12.10.2015