Strefa Scenarzysty - warsztaty dla uczniów i nauczycieli

Filmoteka Szkolna – program edukacyjny PISF – oraz festiwal filmowy 20. Wiosna Filmów w Warszawie zapraszają na kolejną edycję warsztatów scenariuszowych dla uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Zajęcia mają na celu promowanie wiedzy na temat sztuki pisania scenariuszy filmowych oraz zawodu scenarzysty.

Zawód – scenarzysta

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 9-10 kwietnia (sesja dla uczniów 10:00-13:00, sesja dla nauczycieli 14:00-17:00) w Akademii Fotografii w Warszawie. Warsztaty zmieniają swoją formułę na bardziej praktyczną. Uczestnicy nie tylko zapoznają się z podstawami wiedzy o konstrukcji scenariusza filmowego, ale będą mieli okazję spróbować własnych sił w pisaniu podstawowego elementu scenariusza, czyli sceny.

Nauczyciele zostają scenarzystami

Warsztaty dla nauczycieli poprowadzi Piotr Borkowski, scenarzysta (autor m.in. „Trójki do wzięcia” oraz „Lęku wysokości” w reżyserii Bartka Konopki), a także wykładowca SWPS w Warszawie. Zgłoszenia pod adresem filmoteka@pisf.pl są przyjmowane do 3 kwietnia 2014. Przed warsztatami należy zapoznać się z filmem „Sala samobójców” w reżyserii Jana Komasy, w oparciu o który prowadzone będą zajęcia.

Warsztaty dla młodzieży

Zostały jeszcze 3 wolne miejsca na warsztaty dla uczniów. Szczególnie zachęcamy do udziału wszystkich tych, którzy mają pomysł na krótki film i chcieliby zacząć pracę nad nim pod okiem profesjonalisty. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny tutaj.

Trzecia edycja

Warsztaty scenariuszowe Filmoteki Szkolnej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbywają się po raz trzeci i są częścią programu Strefy Scenarzysty, warsztatowo-wykładowej części festiwalu Wiosna Filmów w Warszawie. Strefa Scenarzysty i Wiosna Filmów są współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerem Strefy Scenarzysty jest Akademia Fotografii.

 

Więcej informacji: www.filmotekaszkolna.plwww.wiosnafilmow.plfacebook.com/strefascenarzysty

27.03.2014