Strefa Scenarzysty: konsultacje z Gianfranco Rosim

Gianfranco Rosi, reżyser filmu „Rzymska Aureola”, będzie gościem specjalnym 20. Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów w Warszawie i odbywającej się w jego ramach Strefy Scenarzysty. W związku z tym organizatorzy zapraszają twórców filmów dokumentalnych do wzięcia udziału w indywidualnych konsultacjach ze zdobywcą Złotego Lwa na 70. festiwalu filmowym w Wenecji.

Konsultacje dla trzech dokumentalistów

Trójka filmowców będzie miała okazję porozmawiać z Gianfranco Rosim na temat swojego wybranego projektu (planowanego lub będącego w produkcji). Konsultacje w języku angielskim odbędą się 7 kwietnia w godzinach przedpołudniowych. Aby wziąć udział w selekcji należy przesłać wypełniony formularz dostępny na stronie www.wiosnafilmow.pl oraz cv w języku angielskim na adres strefa@ruchomeobrazy.pl.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 marca 2014. Lista uczestników konsultacji zostanie ogłoszona 27 marca na stronie www.wiosnafilmow.pl. Uczestnicy przyjeżdżają na własny koszt.

20. Wiosna Filmów

odbędzie się w warszawskim kinie Praha od 6 do 13 kwietnia. Festiwal prezentuje polskiej publiczności filmy, które wcześniej zdobyły rozgłos na międzynarodowych festiwalach. Strefa Scenarzysty to warsztatowo-wykładowa część Wiosny Filmów. Impreza ma na celu promowanie wiedzy na temat sztuki pisania scenariuszy filmowych i zawodu scenarzysty.

 

Mecenasami 20. Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów są Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Na podstawie informacji prasowej

07.03.2014