Strefa Scenarzysty na 19. Wiośnie Filmów

Podczas 19. edycji festiwalu Wiosna Filmów odbędzie się Stefa Scenarzysty. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Produkcje familijne

Strefy Scenarzysty to wydarzenie towarzyszące 19. Festiwalowi Wiosna Filmów, które jest poświęcone scenariuszom i scenarzystom. Tegoroczna oferta dla scenarzystów koncentruje się wokół tematyki produkcji familijnej.

Debata z udziałem Ernesta Brylla

11 kwietnia 2013 o godz. 18.00 w kinie Praha odbędzie się debata „Pejzaż bez adaptacji. Czy polska literatura dla dzieci ma dzisiaj znaczenie dla filmowców?”, w której udział wezmą m.in. Ernest Bryll (kierownik działu literackiego PISF), Anna Onichimowska (autorka książek dla dzieci i młodzieży; poetka, dramatopisarka, scenarzystka), Janusz Wróblewski („Polityka”). Wstęp na debatę jest wolny.

Scenariusz w produkcji dziecięcej i familijnej

12 kwietnia 2013 w godz. 14:00-17:00 w kinie Praha odbędzie się seminarium „Scenariusz w produkcji dziecięcej i familijnej”, które poprowadzi Resh Somauroo – brytyjski wykładowca, scenarzysta, redaktor telewizyjny Podczas seminarium zostaną poruszone następujące zagadnienia: Co decyduje o sukcesie współczesnych produkcji dla dzieci/młodzieży/widowni familijnej? Specyfika produkcji filmowej i telewizyjnej dla dzieci, definiowanie odbiorcy, gatunki, elementy składowe.

 

Wstęp na seminarium jest wolny. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu muszą zgłosić się pisząc na adres: kasia@latofilmow.pl. Seminarium będzie tłumaczone symultanicznie, liczba słuchawek jest ograniczona (100 szt.). Nie ma możliwości rezerwacji słuchawek, obowiązuje kolejność przychodzenia.

Warsztaty Filmoteki Szkolnej

10 kwietnia 2013 rozpoczną się warsztaty organizowane przez 19. Wiosnę Filmów i Filmotekę Szkolną, skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli. Zajęcia poprowadzą: Zbigniew Żmudzki (szef studia Se-ma-for, producent oscarowego „Piotrusia i wilka”), Piotr Borkowski (scenarzysta filmu „Lęk wysokości”, wykładowca SWPS w Warszawie) oraz Maciej Pisuk (scenarzysta filmu „Jesteś Bogiem”). Partnerem warsztatów jest Akademia Fotografii. Zapisy i informacje na stronie: www.filmotekaszkolna.pl.

Konkurs na scenariusz filmu krótkometrażowego

W ramach Strefy Scenarzysty 2013 odbywa się także scenariuszowy konkurs na najlepszy film krótko- i średniometrażowy „Krótkie i dobre”. Konkursowe filmy będzie można oglądać codziennie od 8 do 13 kwietnia o godz. 19:00 w Bazarze na ul. Okrzei 26.

 

Strefa Scenarzysty odbywa się dzięki wsparciu PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji: www.wiosnafilmow.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Paulina Bez

05.04.2013