Studio LAIKA rekrutuje na ANIMARKT 2018

Światowej sławy amerykańskie studio LAIKA będzie rekrutować w Łodzi animatorów i twórców kostiumów.

Animatorzy i twórcy kostiumów już w październiku będą mogli ubiegać się o posadę w światowej klasy amerykańskim studiu animacji LAIKA. Gościem specjalnym odbywającego się w Łodzi wydarzenia ANIMARKT Stop Motion Forum będzie Anna Kvorning, odpowiedzialna w LAIKA za poszukiwanie nowych talentów.

Poszukiwania animatorów oraz twórców kostiumów

Spotkania rekrutacyjne do studia LAIKA zostały zaplanowane na piątek, 12 października. Wszystkie osoby zainteresowane rozmową z Anną Kvorning powinny wypełnić i przesłać formularz zgłoszenia opublikowany na stronie www.animarkt.pl (bit.ly/2woUywV), w którym krótko przedstawią siebie i swoje dotychczasowe dokonania. W Łodzi studio LAIKA będzie poszukiwać animatorów oraz twórców kostiumów. Wyboru osób, które otrzymają zaproszenie na spotkanie rekrutacyjne, dokona bezpośrednio Anna Kvorning.

Anna Kvorning w studiu LAIKA zajmuje się wyszukiwaniem i zatrudnianiem nowych talentów.  Pracuje w nim od 5 lat i dotychczas prowadziła działania na rzecz takich produkcji, jak „Pudłaki” („The Boxtrolls”), „Kubo i dwie struny” („Kubo and the Two Strings”) oraz najnowszy projekt studia – „Missing Link”. Przed rozpoczęciem pracy w studiu LAIKA w Portland, Anna Kvorning przez 6 lat mieszkała w Los Angeles, gdzie zajmowała się sprzedażą filmów i pracowała w agencji talentów.

Dlaczego praca w studiu LAIKA jest tak pożądana?

LAIKA to znane na całym świecie studio animacji, które łączy szacunek dla tradycyjnej animacji lalkowej z zamiłowaniem do innowacyjnych technologii. Jego historia zaczęła się w 2005 roku w hali magazynowej w Portland (amerykański stan Oregon). Travis Knight, dyrektor generalny studia, wcześniej doskonalił swoje umiejętności w animacji stop motion i rozwijał głęboką pasję do tej formy sztuki podczas pracy w roli animatora przy serialu „Blokersi” („The PJ’s”) Eddiego Murphy’ego (Vinton Studios). To tam podjął decyzję o podjęciu wysiłków na rzecz zbudowania studia, które będzie kontynuowało tradycję tworzenia animacji lalkowej, a jednocześnie unowocześni ją dla całkiem nowego pokolenia widzów kinowych.

Od tamtego czasu studio LAIKA stworzyło zespół złożony ze światowej klasy artystów i zrealizowało cztery wielokrotnie nagradzane filmy: „Koralina” („Coraline”, 2009), „ParaNorman” (2012), „Pudłaki” („The Boxtrolls”, 2014) i „Kubo i dwie struny” („Kubo and the Two Strings”, 2016) były nominowane do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii „Najlepszy Pełnometrażowy Film Animowany”; ponadto „Kubo i dwie struny” otrzymał nagrodę BAFTA dla Najlepszego Filmu Animowanego i nominację do Oscara w kategorii Najlepsze Efekty Wizualne.

ANIMARKT – 6 dni, dziesiątki wydarzeń

Rekrutacja do studia LAIKA to część ANIMARKT Stop Motion Forum – pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenia skupionego na animacji lalkowej. Na jego program składają się trzy główne sekcje:

  • ANIMARKT MASTERS – warsztaty i wykłady mistrzowskie z najwyższej klasy profesjonalistami z całego świata,
  • ANIMARKT TALKS – prezentacje dotyczące obecności animacji w branży reklamowej i najnowszych projektów stop motion oraz
  • ANIMARKT PITCHING – konkurs projektów krótkometrażowych filmów lalkowych na etapie dewelopmentu.

ANIMARKT Stop Motion Forum odbędzie się w tym roku w dniach 8-13 października.

Informacje na temat wydarzenia ANIMARKT publikowane są na stronach: www.animarkt.pl oraz www.fb.com/animarktPL

Organizatorem ANIMARKT Stop Motion Forum jest MOMAKIN (www.momakin.pl) – wielozadaniowy podmiot działający na rzecz popularyzacji i upowszechniania animacji, a także wspierania jej twórców w kraju i na arenie międzynarodowej. Głównymi Partnerami wydarzenia są „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi oraz Łódź Film Commission. Partnerem ANIMARKT i sponsorem nagród w pitchingu ANIMARKT zostało Centrum Technologii Audiowizualnych z Wrocławia. Partnerami są również: ASAF (Czechy), Mozinet (Węgry), Fest Anča International Animation Festival (Słowacja), a także SPPA – Stowarzyszenie Producentów Animacji, Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz CITIA, Playade Sound Studio, Dragonframe, Ale kino+. ANIMARKT jest dofinansowany przez Fundusz Wyszehradzki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  i współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Informacja prasowa 


28.08.2018