Sukces polskiej reżyserki w Korei na Bifan

Krótkometrażowy film „16.03” w reżyserii Natalii Siwickiej otrzymał nagrodę na 21. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Fantastycznych w Bucheon w Korei Południowej.

Nagroda dla filmu nakręconego w jednym ujęciu

Pokaz filmu na festiwalu w Korei był jego azjatycką premierą. Na 21. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Fantastycznych w Bucheon film prezentowany był w prestiżowej sekcji konkursowej Bucheon Choice i otrzymał nagrodę jury dla filmu krótkometrażowego.

Jury podjęło decyzję jednogłośnie, uzasadniając ją w następujący sposób: „To może i jest pierwszy film Natalii Siwickiej, ale mamy nadzieję, że nie ostatni. Użycie jednego ujęcia do opowiedzenia historii jest rzeczą trudną, konsekwencja w zaplanowaniu i realizacji świadczy o inteligencji reżysera. Jej skrupulatne obliczenia i wyczucie rytmu dają nam historię pełną napięcia i poczucia strachu, który odczuwa się krócej niż czas jego trwania, gdy reżyser prowadzi główną bohaterkę i publiczność, na tę przerażającą przejażdżkę”.

„16.03”

Fot. materiały prasowe 

Dokładnie na 16 minut i 3 sekundy przenosimy się do świata bohaterki, która doświadcza dziwnej i niepokojącej sytuacji na drodze. Nieświadomi zagrożenia, utożsamiamy się z nią. To mogłoby się przecież przytrafić każdemu…

Twórcy

Autorką scenariusza i reżyserką filmu jest Natalia Siwicka, a operatorem, który zrealizował go w jednym ujęciu  jest Yann Seweryn. W roli głównej występuje Agnieszka Żulewska.

Producentem filmu jest Marta Łachacz Cor Leonis Production. Koproducentami filmu są: Natalia Siwicka, Olga Wiśniewska-Kozłowska White – Water Project, MX35, Fixafilm, Filmgang&Ewa Krzyżak-Sosnowska, Kosmos Production, Wiernik Pro, Mental Disorder 4.

W zeszłym roku film nagrodzono na 16. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym T-Mobile Nowe Horyzonty, gdzie film otrzymał drugą nagrodę w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych.

Na podstawie informacji prasowej  

02.08.2017