Sukces "Sztuki kochania" w Wielkiej Brytanii

Współfinansowany przez PISF film „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” Marii Sadowskiej po pierwszym weekendzie wyświetlania w Wielkiej Brytanii i Irlandii Płn. znalazł się na 4 miejscu box office wśród najnowszych premier.

Polski film w kinach sieci Odeon

W Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej „Sztukę kochania” można zobaczyć w sieci kin Odeon. Opowieść o Michalinie Wisłockiej jest wyświetlana na ponad 70 ekranach. W weekend otwarcia (31.03 – 2.04) była czwartą (spośród 17.) najchętniej oglądaną premierą. I znalazła się na 12. miejscu tamtejszego box office’u. Widzowie chwalą przede wszystkim niezwykłą rolę Magdaleny Boczarskiej.

W Polsce film w reżyserii Marii Sadowskiej z Magdaleną Boczarską, Erykiem Lubosem i Piotrem Adamczykiem w rolach głównych do tej pory obejrzało już 1.767.249 widzów. Tym samym tytuł ten pozostaje na szczycie tegorocznego box office’u w naszym kraju.

Niezwykła biografia

„Sztuka kochania” to film o niezwykłej historii Michaliny Wisłockiej, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, Wisłocka zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. Dokonała tego m.in. za pomocą jednej książki, właśnie „Sztuki kochania”, która rozeszła się wówczas w nakładzie ponad 7 mln egzemplarzy.

W filmie wystąpiło wielu wybitnych polskich aktorów i aktorek. W roli głównej – Magdalena Boczarska. W rolę Stacha Wisłockiego, męża lekarki, wciela się Piotr Adamczyk, jej wielką miłość, Jurka, gra Eryk Lubos, przyjaciółkę, Wandę – Justyna Wasilewska. W filmie występują również Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik oraz Artur Barciś.

Film „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za jego produkcję odpowiada Watchout Productions. Koproducentami są: telewizja TVN S.A., Orange Polska S.A., Agora S.A. i Plast Service Pack. Polskim dystrybutorem jest Next Film.

Więcej o filmie: https://www.facebook.com/sztukakochaniafilm.

Informacja prasowa

07.04.2017