67. Berlinale. Spotkanie prasowe z twórcami

Już jutro 21 lutego (wtorek) o godz. 13.00 w warszawskim kinie Kultura odbędzie się wyjątkowe spotkanie z twórcami i producentami, którzy reprezentowali polską kinematografię podczas 67. Berlinale.

W spotkaniu udział wezmą m.in. laureatka Srebrnego Niedźwiedzia – Nagrody im. Alfreda Bauera reżyserka Agnieszka Holland, zdobywca Kryształowego Niedźwiedzia w sekcji Generation 14+ reżyser Rafał Kapeliński, tegoroczna „Shooting Star” aktorka Zofia Wichłacz, aktor Jakub Gierszał, który znalazł się na prestiżowej liście magazynu Variety „10 Europeans to watch”, a także reżyserzy Michalina Musielak, Kuba Czekaj, Greg Zgliński i Łukasz Ronduda.

*****

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń filmowych na świecie. Podczas tegorocznej edycji Berlinale w konkursach i sekcjach festiwalowych zaprezentowano dziewięć filmów polskich twórców lub zrealizowanych we współpracy z polskimi producentami. Na towarzyszącym festiwalowi European Film Market działało cieszące się wyjątkową popularnością stoisko promujące polską kinematografię. Jego organizatorami byli: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Polish Film Promotion. Stoisko współtworzyli: Telewizja Polska S.A., Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Film Commission Poland, Polskie Regionalne Komisje Filmowe i FilmLab.

MIEJSCE SPOTKANIA: Kino Kultura, ul. Krakowskie Przedmieście 21/23, Warszawa.

SPOTKANIE OTWARTE DLA MEDIÓW.

Dziennikarzy zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o wysłanie potwierdzenia na adres paulina.bez@pisf.pl lub kontakt telefoniczny – tel. (22) 42 10 282 lub 665 990 212.

Organizatorem spotkania jest Polski Instytut Sztuki Filmowej we współpracy ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich.

20.02.2017