Sunny Side of the Doc 2017 - zgłoszenia

Sunny Side of the Doc - międzynarodowe targi filmów dokumentalnych, odbędą się w tym roku w dniach 19-22 czerwca w La Rochelle we Francji. Zgłoszenia można zgłaszać do 21 kwietnia.

Zgłoszenia do 21 kwietnia

Już po raz jedenasty jednym z kilkudziesięciu stoisk na Międzynarodowych Tragach Filmu Dokumentalnego Sunny Side of the Doc we francuskim La Rochelle będzie polskie stoisko POLISH DOCS, przygotowane przez Krakowską Fundację Filmową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Krakowskiego Biura Festiwalowego. Każdy akredytowany na stoisku producent ma szansę zarejestrować w katalogu 1 projekt gotowy lub 1 projekt w developmencie. 

Można też zgłosić się na jeden z odbywających się w La Rochelle pitchigów z projektami o wybranej tematyce. Szczegóły odnośnie sesji pitchingowych tutaj: www.sunnysideofthedoc.com/sunnyside/projects-programmes/call-for-projects

Koszt udziału w Targach ze specjalną zniżką dla uczestników Polskiego Stoiska:

  • Akredytacja dla firm uczestniczących po raz pierwszy lub firm bez projektu  340 €  (zamiast 660 €).
  • Akredytacja dla firm dla firm zgłaszających projekt na jedną z sesji pitchingowych lub do katalogu targów: 435 € (zamiast 690 €).
  • Każda dodatkowa osoba z firmy: 315 €.

Krakowska Fundacja Filmowa pokryje wybranym producentom koszty akredytacji oraz noclegu (18-22.06). Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zainteresowani proszeni są o pilny kontakt: Katarzyna Wilk, Krakowska Fundacja Filmowa – katarzyna@kff.com.pl, tel. +48122946945 w celu otrzymania linka do rejestracji po preferencyjnych cenach. 

Deadline do zarejestrowania projektu na pitching: 21 kwietnia 2017 roku.
Ostateczny deadline do zarejestrowania na targach bez projektu na pitching: 10 maja 2017 roku.

Sunny Side of the Doc

Sunny Side of the Doc to jedno z najważniejszych europejskich wydarzeń poświęconych filmowi dokumentalnemu. W tym roku 47 projektów zostanie zaprezentowanych przed ok. 300 ekspertami odpowiedzialnymi za decyzje w dziedzinie sprzedaży i kupna projektów filmów dokumentalnych.

Targi oferują możliwość kompleksowej promocji produkcji filmowych (począwszy od prezentacji projektów w fazie produkcji, na promocji gotowych filmów skończywszy). Są miejscem spotkań producentów, organizatorów festiwali, dystrybutorów oraz przedstawicieli stacji telewizyjnych odpowiedzialnych ze sprzedaż, jak i zakup praw do filmów dokumentalnych. Akredytowani producenci i profesjonaliści filmowi mają także niepowtarzalną okazję do udziału w licznych seminariach, spotkaniach, szkoleniach czy panelach dyskusyjnych poruszających najaktualniejsze tematy związane ze światową produkcją dokumentalną.

Więcej informacji o zgłoszeniach dostępnych jest na stronie: www.sunnysideofthedoc.com.

Na podstawie informacji prasowej 

02.03.2017