"Supermarket" w kinach

28 grudnia na ekrany polskich kin wejdzie film „Supermarket” w reżyserii Macieja Żaka. Obraz był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Supermarket”

„Supermarket” to thriller pełen pozornie błahych wydarzeń, których konsekwencji nie sposób przewidzieć. 12 godzin, które nie są normalnym dniem w supermarkecie, szef ochrony, który skrywa brutalną przeszłość i rozmowa, która nie jest zwyczajnym ultimatum. Gdy w sylwestrową noc, w supermarkecie znika jeden z klientów, wiadomo, że dla wszystkich zamieszanych w sprawę, nic już nie będzie takie, jak przedtem.

Film ze wsparciem PISF

 

Producentem filmu jest Studio Filmowe St. Lazare, a koproducentami Cezar 10 Sp. z o.o., The Chimney Pot, Panavision Polska, Dreamsound, Luks Film. Reżyserem i autorem scenariusza jest Maciej Żak. Zdjęcia do filmu zrealizował Jan Holoubek. W filmie zagrali m.in. Marian Dziędziel, Izabela Kuna, Tomasz Sapryk, Wojciech Zieliński i Przemysław Bluszcz. Obraz był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Kinowa premiera 28 grudnia

Polska premiera filmu „Supermarket” odbyła się podczas 37. Gdynia Film Festival, gdzie film był pokazywany w ramach Konkursu Głównego. Za rolę Jaśmińskiego Marian Dziędziel otrzymał nagrodę dla najlepszego zagranicznego aktora na 49. Antalya Golden Orange Film Festival w Turcji. Film wejdzie na ekrany polskich kin 28 grudnia 2012. Jego dystrybutorem jest ITI Cinema.

 

Paulina Bez

07.12.2012