„Supernova” na MFF w Pune

Współfinansowany przez PISF debiut fabularny Bartosza Kruhlika pt. „Supernova” zostanie pokazany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pune.

Pokaz w konkursie międzynarodowym (World Competition) na festiwalu jest azjatycką premierą filmu. W 2019 roku „Supernova” została wybrana najlepszy debiutem reżyserskim na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Obraz brał też udział m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Black Nights” w Tallinie.

„Supernova”

Trzech mężczyzn, jedno miejsce, jeden dzień i jedno zdarzenie, które zmieni ich losy. Oto polityk, który chce wygrać zbliżające się wybory; policjant, pragnący dotrwać spokojnie do emerytury; i mieszkaniec polskiej wsi, który ma rodzinę na utrzymaniu. Nieszczęśliwy wypadek pociąga za sobą lawinę konsekwencji. Ludzie postawieni w sytuacji granicznej – a także widzowie – staną przed pytaniem o rolę przypadku i przeznaczenia w życiu każdego z nas.

Twórcy

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Bartosz Kruhlik. Za zdjęcia odpowiada Michał Dymek. Producentem filmu jest Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, koproducentem Canal+. 

W rolach głównych występują Marek Braun, Marcin Hycnar, Marcin Zarzeczny, Agnieszka Skibicka i Anna Mrozowska.

Na początku roku film trafi do kin na Islandii. Międzynarodowym agentem sprzedaży jest IKH Pictures Promotion. 

Festiwal odbędzie się w dniach 9-16 stycznia 2020 roku.

Strona festiwalu.


02.01.2020