„Supernova” w islandzkich kinach

Na początku stycznia do kin na Islandii wejdzie współfinansowany przez PISF pełnometrażowy debiut reżyserski Bartosza Kruhlika pt. „Supernova”.

Islandzkim dystrybutorem filmu jest Bioparadis, który zajmuje się także dystrybucją filmu „Boże Ciało” na Islandii. Międzynarodowym agentem sprzedaży filmu Bartosza Kruhlika jest IKH Pictures Promotion. Premiera filmu w islandzkich kinach zaplanowana jest na 10 stycznia 2020 roku.

„Supernova”

Trzech mężczyzn, jedno miejsce, jeden dzień i jedno zdarzenie, które zmieni ich losy. Oto polityk, który chce wygrać zbliżające się wybory; policjant, pragnący dotrwać spokojnie do emerytury; i mieszkaniec polskiej wsi, który ma rodzinę na utrzymaniu. Nieszczęśliwy wypadek pociąga za sobą lawinę konsekwencji. Ludzie postawieni w sytuacji granicznej – a także widzowie – staną przed pytaniem o rolę przypadku i przeznaczenia w życiu każdego z nas.

Film został nagrodzony na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych (Najlepszy debiut reżyserski) oraz brał udział w Konkursie Filmów Fabularnych na festiwalu Black Nights w Tallinie.

Debiut reżyserski Bartosza Kruhlika powstał w ramach programu „60 Minut” Studia Munka. Program jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

W rolach głównych występują Marek Braun, Marcin Hycnar i Marcin Zarzeczny. Autorem zdjęć do filmu jest Michał Dymek.

Polskim dystrybutorem filmu jest Forum Film Poland.


11.12.2019