Światłoczuła trasa z "Jesteś Bogiem"

26 stycznia 2013 rusza kolejna trasa współfinansowanego przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej projektu „Polska Światłoczuła”. Tym razem widzowie zobaczą film „Jesteś Bogiem” w reżyserii Leszka Dawida i będą mieli okazję spotkać się z reżyserem i autorem zdjęć Radosławem Ładczukiem.

Trasa z Radosławem Ładczukiem

  • 26.01. – Zabłocie, godz. 17.00
  • 27.01. – Supraśl, Dom Ludowy, ul. Piłsudskiego 11, godz. 18.00
  • 28.01. – Kętrzyn, Gimnazjum nr 2, godz. 18.00
  • 29.01. – Miastko, Centrum Informacji Turystycznej, godz. 18.00
  • 30.01. – Dąbie, godz. 18.00

Trasa z Leszkiem Dawidem

  • 12. 02. – Kluczbork, godz. 18.00
  • 13. 02. – Wschowa, CKiR we Wschowie, godz. 19.15
  • 14. 02. – Oborniki, godz. 18.00
  • 15. 02. – ZK Potulice, Zakład Karny, Aleja Parkowa 1 godz. 10.00

Jesteś Bogiem

Film opowiada historię trójki przyjaciół: Magika, Fokusa i Rahima, twórców legendarnej grupy hip-hopowej Paktofonika. To portret generacji końca pierwszej dekady niepodległości, opowieść o ludziach dorastających w kraju niespełnionych obietnic, którzy starają się odnaleźć w nim własne miejsce i uparcie dążą do realizacji marzeń.

Drugi film Leszka Dawida ze wsparciem PISF

„Jesteś Bogiem” jest drugim pełnometrażowym filmem fabularnym wyreżyserowanym przez Leszka Dawida („Ki”). W role głównych bohaterów wcielili się aktorzy młodego pokolenia: Marcin Kowalczyk (Piotr Łuszcz – Magik), Dawid Ogrodnik (Sebastian Salbert – Rahim) i Tomasz Schuchardt (Wojciech Alszer – Fokus). Partnerują im m.in. Arkadiusz Jakubik, Przemysław Bluszcz i Marcin Dorociński. Autorem książki „Paktofonika. Przewodnik Krytyki Politycznej” i opartego o nią scenariusza filmu jest Maciej Pisuk. Zdjęcia zrealizował Radosław Ładczuk („Sala Samobójców”, „Bez wstydu”). Film został wyprodukowany przez Studio Filmowe Kadr i był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Nagrody w Gdyni

Podczas 37. edycji Gdynia Film Festival film był pokazywany w ramach Konkursu Głównego. Obraz zdobył sześć nagród: za drugi film (Leszek Dawid), za debiut aktorski (Marcin Kowalczyk), za drugoplanową rolę męską (Dawid Ogrodnik, Tomasz Schuchardt), nagrodę dziennikarzy i internautów Wirtualnej Polski. Film wszedł na ekrany polskich kin 21 września 2012. Jego dystrybutorem jest Kino Świat.

 

Więcej informacji o projekcje na stronie: www.polskaswiatloczula.pl.

 

Na podstawie materiałów organizatora opracowała Paulina Bez

22.01.2013