Światowa premiera "Big Leap"

Polsko-szwedzka, współfinansowana przez PISF, koprodukcja „The Big Leap” (Wielki Skok) w reżyserii Kristoffera Rusa będzie miała premierę światową 24 maja podczas 39. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Seattle (SIFF). Polska premiera odbędzie się podczas 53. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Obraz powalczy tam o Złotego Smoka w Konkursie międzynarodowym oraz o Złotego Lajkonika w Konkursie polskim.

Globalny kryzys

 

Szwedzki reżyser Kristoffer Rus zadaje pytanie o Boga. Trójka bohaterów spotyka się na dachu jednego z drapaczy chmur. Łączy ich ten sam cel – z powodu globalnego kryzysu finansowego chcą popełnić samobójstwo. Konflikt zaczyna się, kiedy wychodzi na jaw, że każdy z bohaterów ma inne poglądy na temat życia po śmierci: Sarah jest wierząca, John jest ateistą, a Ben niezdecydowanym agnostykiem. Jedynym sposobem na to, aby dowiedzieć się, kto ma rację, jest Wielki Skok.

Gwiazdy kina

„The Big Leap” to kino autorskie. W fimie wystąpili: Tilly Scott Pedersen (Sarah), Gustaf Skarsgård (John) i Arkadiusz Jakubik (Ben). Reżyser Kristoffer Rus jest szwedzkim twórcą polskiego pochodzenia. Jego film „Apple Tree” (2003) pokazywany był m. in. na festiwalach w Cannes, Marrakeszu i Palm Springs. W Polsce zrealizował krótką fabułę „Street Feeling” (2009). Obecnie pracuje nad pełnometrażowym debiutem fabularnym „Masakra profana” – adaptacją książki Jarosława Stawireja.

 

Cały film zrealizowano w technologii CGI. Za efekty specjalne odpowiada ATM FX (ATM Grupa SA). Postprodukcja zajęła rok. Producentem filmu jest Prasa i Film, koproducentami East of West Cinema AB, TVP S.A., ATM FX i WFDiF.

 

Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Szwedzki Instytut Filmowy.

 

Więcej: www.bigleapthemovie.com.

21.05.2013