Światowa premiera filmu „Maryjki” na festiwalu SXSW

Światowa premiera pełnometrażowego debiutu fabularnego Darii Woszek pt. „Maryjki” odbędzie się na amerykańskim festiwalu SXSW. Film jest współfinansowany przez PISF.

Film polskiej reżyserki, autorki nagradzanego na festiwalach krótkometrażowego „Hycla”, zostanie premierowo pokazany w sekcji Global, w której prezentowane są produkcje utalentowanych międzynarodowych twórców, innowacyjne projekty fabularne, pomysłowe filmy dokumentalne, premiery i wiele innych. Oprócz polskiego filmu w tej sekcji znalazły się tytuły z Indii, Bułgarii, Brazylii, Hiszpanii, Gwatemali i Iraku.

„Maryjki”

Główną bohaterką filmu jest 50-letnia Maria, której spokojne życie przerywa hormonalna terapia zastępcza. Zamiast się chować w mieszkaniu pełnym figur Maryjek, szuka zmysłowych przygód. Poruszający i zabawny komediodramat przypomina, że radość życia nie ma ograniczenia wiekowego.

Twórcy

W filmie Darii Woszek zobaczymy Grażynę Misiorowską (Maria) oraz Janusza Chabiora, Barbarę Kurzaj, Agnieszką Wosińską, Helenę Sujecką, Sylwestra Piechurę oraz Katarzynę Nosowską. Autorem zdjęć jest Michał Pukowiec. Autorami scenariusza są Daria Woszek, Sylwester Piechura i Aleksandra Świerk. Film zmontowały Agnieszka Glińska i Agata Marciniak. Za scenografię odpowiada Alicja Kazmierczak, za dźwięk Michał Fojcik, a za muzykę Marcin Macuk. Producentami filmu są Marcin Lech, Jan Pawlicki i Dagmara Molga.

Produkcja: Jutrzenka Studio, koproducenci to Solopan oraz All Muses. Za promocję międzynarodową odpowiada Agnieszka Rostropowicz-Rutkowska z Fine Day Promotion.

Więcej informacji o filmie znajduje się na stronie festiwalu.

SXSW Film Conference and Festival odbywa się co roku od 1994 roku. Jest jednym z elementów, obok SXSW Music i SXSW Interactive festiwalu South by Southwest w Austin w Teksasie. Oprócz pokazów filmowych w programie znajdują się także spotkania i dyskusje z aktorami, reżyserami i producentami. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 13-22 marca 2020 roku.


20.01.2020