Światowy agent sprzedaży polskiego filmu

Fuck for Forest
Fuck for Forest

 

Najnowszy film dokumentalny Michała Marczaka „Fuck For Forest” zyskał międzynarodowego agenta sprzedaży. Dzięki współpracy z brytyjską firmą Dogwoof prawa do szerokiej dystrybucji kinowej zostały już kupione przez Niemcy, Anglię, Irlandię oraz Norwegię.

Nowy film polskiego reżysera

Pełnometrażowy debiut Michała Marczaka „Koniec Rosji” był prezentowany i nagradzany na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. Hot Docs w Toronto i Visions du Réel w Nyon. Najnowszy film reżysera będzie portretem członków grupy Fuck For Forest, którzy starają się połączyć hedonistyczne praktyki z programem ratowania amazońskich lasów.

Prezentacje w Cannes i na polskich festiwalach

Promocyjny teaser filmu prezentowany jest przed projekcjami 9. Planete+ Doc Film Festival w Warszawie i Wrocławiu. Można go również znaleźć na profilu produkcji na Facebooku. Warto wspomnieć, że światowy agent sprzedaży zaprezentuje fragmenty filmu podczas 65. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Widzowie będą mogli bliżej zapoznać się z „Fuck For Forest” podczas prezentacji filmu w wersji works-in-progress, która znajdzie się w programie 52. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Dogwoof – dystrybutor światowych hitów

Powstała w 2004 r. w Wielkiej Brytanii firma Dogwoof specjalizuje się w promocji i dystrybucji filmów o przesłaniu społecznym, poruszających kwestie przestrzegania praw człowieka i opisujących wyjątkowe zjawiska we współczesnym świecie. Firma rozpowszechnia filmy dokumentalne na nośnikach cyfrowych, a także w Internecie oraz na dvd. Dogwoof to firma, która w Wielkiej Brytanii zajmowała się dystrybucją m.in. takich tytułów jak „Food Inc”, „Burma VJ”, „End of the Line”, „GasLand”, „Age of Stupid” i „Restrepo”. Jedną z osób wspierających ich działania jest sir Paul McCartney. Więcej informacji o działalności Dogwoof: www.dogwoof.com.

 

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film trafi najprawdopodobniej jesienią także na polskie ekrany. Dystrybutorem będzie firma Against Gravity, która wydała na dvd poprzedni film reżysera.

15.05.2012