Świetne przyjęcie „High Life” na festiwalu w Toronto

Bardzo dobre przyjęcie filmu przez krytyków

Wyprodukowany m.in. przez polską firmę Madants film z Robertem Pattinsonem, Juliette Binoche i Agatą Buzek zbiera pozytywne recenzje na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Recenzenci podkreślają m.in. reżyserską odwagę Claire Denis. Recenzje filmu pojawiły się m.in. na portalach The Los Angeles Times, Variety, Sight & Sound, The Hollywood Reporter, IndieWire, Screen International.

Film do polskich kin wprowadzi Against Gravity w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wcześniej, w październiku, zobaczą go widzowie Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego.

Europejska premiera filmu odbędzie się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian.

Polscy twórcy zaangażowani w powtawanie filmu

Film Claire Denis „High Life” jest thrillerem w konwencji sci-fi. Oprócz Roberta Pattinsona w obsadzie są Juliette Binoche, Mia Goth oraz Agata Buzek. Zdjęcia były realizowane w Niemczech i Polsce. Nad produkcją czuwały firmy Andrew Lauren Productions (USA), Alcatraz Films (Francja), Pandora Film Produktion (Niemcy), The Apocalypse Films (UK) i Madants (Polska).

Polska część zdjęć realizowana była w okolicach Białegostoku z udziałem polskiego operatora Tomasza Naumiuka i scenografki Meli Melak. Za charakteryzację podczas całości zdjęć odpowiadał Marcin Rodak. Za casting odpowiadał Piotr Bartuszek. Film powstawał przy współpracy z Match & Spark. 

Scenariusz opowiada o skazańcach decydujących się wymienić swoje wyroki na udział w niebezpiecznej misji, której celem jest pozyskanie energii czarnej dziury oraz obserwacja procesów biologicznych ludzi przebywających długotrwale w przestrzeni pozaziemskiej. Pomiędzy uczestnikami misji dochodzi do coraz silniejszych napięć.

Film był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach priorytetu produkcja koprodukcji mniejszościowych.

Według informacji producenta film został już sprzedany praktycznie na wszystkie terytoria, wczoraj (13.09) została potwierdzona sprzedaż na Amerykę Północną (A42).

Warto dodać, że jest to kolejna produkcja koprodukowana przez firmę Madants, która odnosi sukcesy międzynarodowe. Ostatnio nagrodę dla Najlepszego Reżysera w sekcji Orizzonti na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji otrzymał film „The River”. 

Na podstawie informacji prasowej


14.09.2018