"Syn Królowej Śniegu" w kinach

19 stycznia 2017 na ekrany film wejdzie współfinansowany przez PISF film „Syn Królowej Śniegu” w reżyserii Roberta Wichrowskiego. 

„Syn Królowej Śniegu”

Akcja filmu rozgrywa się w dwóch przeplatających się ze sobą wymiarach – realistycznym oraz poetycko-baśniowym. Siedmioletni Marcin (Maciej Bożek), spragniony miłości i ciepła, dzięki emerytowanemu pisarzowi Kazimierzowi (Franciszek Pieczka), ucieka do krainy fikcyjnych bohaterów Hansa Christiana Andersena. Tam, oddzielony parawanem fantazji od rzeczywistości, w której z różnych względów nie potrafi się odnaleźć, czuje się bezpieczny. Jego dwudziestokilkuletnia matka Anna (Michalina Olszańska) wychowuje go samotnie, ledwo wiążąc koniec z końcem. Żeby mieć pieniądze na wynajem pokoju u Zofii (Anna Seniuk) i utrzymanie, pracuje na dwa etaty. Zmagając się z prozą codzienności, pod presją otoczenia, nie dostrzega tego, co w życiu najważniejsze. Gdy pozna Kamila (Rafał Fudalej), pojawi się nadzieja na lepsze jutro. Tylko czy Anna, która próbuje przypodobać się pełnej pokus współczesnej rzeczywistości, wybierze właściwą drogę? Czasami jesteśmy zagubieni tak bardzo, że popełniamy błędy, których nie da się naprawić.

Twórcy

Reżyserem filmu jest Robert Wichrowski. Scenariusz filmu, który przed laty znalazł się w finale konkursu HartleyMerrill (obecnie Script Pro), napisał Paweł Sala („Matka Teresa od kotów”). Za zdjęcia odpowiedzialny jest Mirosław Kuba Brożek („Pitbull. Nowe porządki”). Producentem filmu jest firma Ursa Major. Film był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

Premiera kinowa 19 stycznia

Pierwszy pokaz filmu „Syn Królowej Śniegu” odbył się podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie obchodzący w tym roku 90. urodziny (18 stycznia 2018) Franciszek Pieczka otrzymał statuetkę i złotą odznakę SFP. 

Dystrybutorem obrazu jest Kondrat – Media. „Syn Królowej Śniegu” wejdzie na ekrany polskich kin 19 stycznia 2017. 


15.01.2018