„Szatan kazał tańczyć” na MFF w Bordeaux

W konkursie Międzynarodowego Festiwalu Filmu Niezależnego w Bordeaux we Francji premierę światową będzie miał najnowszy film Katarzyny Rosłaniec „Szatan kazał tańczyć”. Festiwal trwa od 13 do 19 października 2016 r.

Światowa premiera filmu „Szatan kazał tańczyć” na festiwalu w Bordeaux

Najnowszy film Katarzyny Rosłaniec „Szatan kazał tańczyć” zakwalifikował się do konkursu filmów fabularnych Międzynarodowego Festiwalu Filmu Niezależnego w Bordeaux. Pokaz filmu na festiwalu będzie jego światową premierą. Do konkursu, oprócz polskiego filmu zakwalifikowało się 9 innych tytułów. 

„Szatan kazał tańczyć”

Karolina (Magdalena Berus) – jak wiele współczesnych 20-, 30-latek – żyje szybko, intensywnie, pragnie doświadczyć wszystkiego ze zdwojoną siłą. W odróżnieniu od większości rówieśników, nie pracuje w korporacji – jest artystką, jakiś czas temu wydała pierwszą powieść, współczesną wersję „Lolity”, która stała się międzynarodowym sukcesem. Dziewczyna wiedzie nihilistyczny tryb życia, spędzając czas na podróżach po świecie, romansach i ostrych imprezach. Ale jej życie wypełnia pustka, której nie są w stanie pokonać ani narkotyki, ani seks. Świat Karoliny, żyjącej w cieniu nie radzącej sobie z przemijaniem matki (Danuta Stenka) i atrakcyjniejszej siostry Matyldy (Hanna Koczewska), stopniowo się rozpada…

Film ze wsparciem PISF

Autorką scenariusza i reżyserką filmu jest Katarzyna Rosłaniec. W rolę głównej bohaterki wciela się Magdalena Berus. Partnerują jej: Łukasz Simlat, Danuta Stenka, Tomek Tyndyk, Jacek Poniedziałek, Marta Nieradkiewicz, holenderski aktor Tygo Gernandt oraz wokalista John Porter. Producentem filmu jest firma Manana. Film jest koprodukcją polsko-holenderską.

Polska kinowa premiera filmu „Szatan kazał tańczyć” planowana jest na 2017 rok. Dystrybutorem filmu jest firma Kino Świat. 

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://fifib.com/

Informacja prasowa

13.10.2016