Szkolenie Cinekid Script Lab czeka na chętnych

Do 25 maja jest czas na składanie wniosków o udział w szkoleniu dla scenarzystów – Cinekid Script Lab. Polski Instytut Sztuki Filmowej wybierze spośród nadesłanych zgłoszeń trzy. Następnie zostaną one przedstawione Cinekid, który dokona ostatecznego wyboru zwycięskiego projektu.

Cinekid Script Lab to sześciomiesięczny program szkoleniowy dla scenarzystów posiadających projekt filmu dla dzieci. Zostało ono zainicjowane w 2014 roku i odbywa się podczas Cinekid for Professionals w październiku oraz Berlinale w lutym następnego roku. Opiera się na idei, że każdy filmowiec i jego projekt powinien być postrzegany w ich własnym kontekście, ponieważ ich podejście do rozwoju i proces twórczy się różnią.

W Cinekid Script Lab filmowcy są szkoleni i wspierani przez międzynarodowych doradców. Każdy ma do dyspozycji własnego trenera scenariusza, a szczególny nacisk kładziony jest na poprawę umiejętności pisania i pitchingu, rozwoju scenariusza oraz wymianę doświadczeń między scenarzystami, którzy pracują nad projektami dla młodych widzów.

Wymagania

Co ważne, Cinekid Script Lab jest skierowany do scenarzystów, którzy mają już producenta. Projekty muszą być pełnometrażowe i mogą być zarówno fabułą, dokumentem, jak i animacją. Powinny być skierowane do publiczności w wieku 4-12 lat oraz napisane z ich perspektywy. Główne kryteria wyboru to: wykonalność i jakość projektu oraz dający się wykazać talent scenarzysty. Cinekid stara się wybierać projekty odzwierciedlające współczesne społeczeństwo w całej jego różnorodności. Priorytetem są oryginalne opowiadania zamiast książkowych adaptacji.

PISF dofinansuje koszty szkolenia oraz transport i zakwaterowanie po złożeniu wniosku na stypendium zagraniczne. Aby aplikować należy wypełnić załączony formularz (do pobrania tu) i przesłać go do 25 maja na adres: agnieszka.kazubek@pisf.pl

19.05.2020