Szkolenie KIPA

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych zaprasza na dwudniowe spotkanie „Sprawna współpraca z PISF”, na którym przedstawione zostaną nowe zasady aplikowania i rozliczania środków z PISF. Szkolenie odbędzie się w dniach 3-4 listopada w Serocku, pod Warszawą.

Nowości w PO PISF 2015

Z uwagi na odnotowywane stałe zapotrzebowanie na konsultacje dotyczące wypełniania i rozliczania wniosków w ramach PO PISF Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych organizuje spotkanie szkoleniowe „Sprawna współpraca z PISF. Jak wypełnić i rozliczyć wniosek zgodnie z PO PISF 2015?”. Pomimo tego, że zasadniczy kształt przyszłorocznych Programów Operacyjnych PISF nie zmienia się w stosunku do lat ubiegłych należy zauważyć wprowadzenie nowego kosztorysu filmu fabularnego, limitów oraz innych szczegółowych zapisów, nieobecnych w programach z poprzednich lat.

W programie

W trakcie szkolenia Kamil Przełęcki zaprezentuje wskazówki dotyczące realizacji filmu z wykorzystaniem nowego wzorca kosztorysu. W spotkaniu uczestniczyć będzie m.in. Pełnomocnik Dyrektora PISF Wojciech Hoflik. Obecni na szkoleniu przedstawiciele Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej opowiedzą o ładzie prawnym i finansowym we wnioskach oraz niezbędnych dokumentach potrzebnych do przygotowania umowy. W kwestii zasadniczych wymagań dotyczących rozliczeń głos zabierze Ludmiła Berus, odpowiedzialna za rozliczenie projektów w PISF. Z kolei w części poświęconej producentowi na etapie dystrybucji, prowadzonej przez mec. Krzysztofa Czyżewskiego z Kancelarii Czyżewscy Kancelaria Adwokacka, goście rozmawiać będą o newralgicznych klauzulach w umowach z dystrybutorami, możliwych modelach recoupmentu oraz sposobach uwzględniania zapisów o P&A.

Zgłoszenia

Aby zgłosić swój udział należy wypełnić formularz dostępny na stronie KIPA i przesłać go na adres: biuro@kipa.pl lub faksem: 22 840 59 01 do 29.10.2014.

Informacje dodatkowe

W ramach szkolenia pokrywane są koszty noclegu (zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych), wyżywienia oraz materiałów szkoleniowych. Liczba miejsc noclegowych jest ograniczona. Osoby nie korzystające z noclegu mogą uczestniczyć w szkoleniu po niższych kosztach, w sprawie szczegółów należy kontaktować się z biurem KIPA pod nr telefonu 22 840 59 01.

 

Więcej informacji: www.kipa.pl.

17.10.2014