Szkolenie KIPA: Istotne zmiany w Programach Operacyjnych PISF 2016

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych zaprasza na dwudniowe spotkanie szkoleniowe dotyczące zasad aplikowania i rozliczania środków z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej zgodnie z nowymi Programami Operacyjnymi PISF 2016, a także kwestii podatkowo-finansowych w produkcji audiowizualnej, które odbędzie się w dniach 27-28 listopada 2015 w Serocku koło Warszawy.

Nowe PO PISF 2016

Tegorocznym gościem honorowym wydarzenia będzie Dyrektor PISF Magdalena Sroka, która podczas swojego wystąpienia przedstawi nowe założenia i kierunki rozwoju Instytutu na najbliższe 5 lat. W spotkaniu weźmie również udział Wojciech Hoflik, Pełnomocnik Dyrektora PISF kierujący Działem Produkcji Filmowej i Rozwoju Projektów Filmowych oraz eksperci PISF, którzy opowiedzą o ładzie prawnym i finansowym we wnioskach, niezbędnych dokumentach potrzebnych do przygotowania umowy, jak również zasadniczych wymaganiach dotyczących rozliczeń. 

Zgłoszenia

W ramach szkolenia „Istotne zmiany w Programach Operacyjnych PISF 2016 oraz praktyczne wskazówki dotyczące kwestii podatkowo-finansowych w produkcji audiowizualnej” pokrywane są koszty noclegu (zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych), wyżywienia oraz materiałów szkoleniowych. Organizatorzy proszą o szybkie zgłaszanie się ze względu na ograniczoną liczbę miejsc noclegowych. Decydować będzie kolejność zgłoszeń. W razie dodatkowych pytań należy kontaktować się z biurem KIPA pod nr telefonu (22) 840 59 01.

W celu wzięcia udziału w spotkaniu należy przesłać podpisany formularz, który dostępny jest poniżej. Zgłoszenia można wysyłać do 19.11.2015 na adres biuro@kipa.pl.

W programie zaplanowano następujące wystąpienia:

  • nowe założenia i kierunki rozwoju PISF na najbliższe 5 lat – Dyrektor PISF Magdalena Sroka,
  • Programy Operacyjne PISF 2016 – najistotniejsze zmiany – Pełnomocnik Dyrektora PISF Wojciech Hoflik,
  • wzór kosztorysu filmu fabularnego w PISF. Praca z plikiem – o czym warto pamiętać?
  • VAT w produkcji audiowizualnej, umowy cywilno-prawne, zobowiązania wobec ZUS, podatek u źródła,
  • wnioski, załączniki i umowa w ramach PO Produkcja Filmowa. Praktyczne wskazówki postępowania (wymagania Instytutu, najczęściej popełnianie błędy, ład finansowy i umowa z Instytutem),
  • zasady rozliczenia dotacji PISF. Co, gdzie i jak wpisać/opisać w dokumentacji produkcyjnej?
  • nowy instrument finansowania dla branży audiowizualnej w ramach Kreatywnej Europy. (Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów UE, Związek Banków Polskich).

Spotkanie jest realizowane w ramach cyklu, który finansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Projekt Programów Operacyjnych PISF na 2016 r. dostępny jest tutaj.

Więcej informacji: www.audiowizualni.pl

04.11.2015