Szkoło zgłoś się do projektu "Magia Kina"

Do 15 lipca szkoły mogą zgłaszać się do udziału w projekcie Magia Kina. Wydarzenie współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej rozpocznie się we wrześniu w Kinie Światowid w Elblągu.

Nowy projekt Kina Światowid

Projekt powstał z myślą o uczniach szkół i podopiecznych placówek resocjalizacyjnych z województwa warmińsko-mazurskiego. Pomysłodawcy projektu przygotowali propozycje czterech lekcji dostosowanych do różnych poziomów edukacji. Projekt rozpocznie się we wrześniu i potrwa do grudnia 2014.

„Od zabawy do kina”

Pierwsza propozycja skierowana jest do uczniów klas I-III. Lekcja obejmuje medialną prezentację pokazującą ewolucję różnych zabawek do pojawienia się oraz projekcję zestawu polskich krótkometrażowych filmów animowanych dedykowanych dzieciom.

„Kino wędruje”

Dla uczniów starszych klas szkół podstawowych przygotowano multimedialną prezentację pokazującą próby utrwalenia obrazu na taśmie filmowej, problemy jakie towarzyszyły wynalazcom oraz charakter pierwszych projekcji filmowych. Zaplanowano również projekcję z muzyką na żywo.

„Śmiejemy się na serio”

Gimnazjaliści obejrzą multimedialną prezentację dotyczącą komedii. Młodzież pozna różne funkcje kina – od rozrywki po edukację. W trakcie zajęć uczniowie obejrzą film z udziałem Charliego Chaplina.

„Cudze chwalicie, swojego nie znacie, czyli pionierzy są wśród nas”

Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przygotowano multimedialną projekcję prezentującą początki polskiej kinematografii. W trakcie prezentacji uczniowie obejrzą film „Pan Tadeusz” w reżyserii Ryszarda Ordyńskiego z 1928 roku.

Zgłoszenia

Wypełnioną kartę zgłoszeniową należy wysłać do 15 lipca pocztą na adres: Centrum Spotkań Europejskich Światowid, Plac K. Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg, faksem: 55 611 20 60 lub drogą elektroniczną: kino@swiatowid.elblag.pl. Zgłoszenia należy wysyłać koniecznie z dopiskiem „Zgłoszenie do udziału w projekcie pn. Magia Kina”.

 

Więcej informacji: www.swiatowid.elblag.pl.

 

Na podstawie materiałów organizatora

09.07.2014