Sztuka Dokumentu 2009 zaczyna się 17 listopada

Festiwal Multimedialny Sztuka Dokumentu 2009 potrwa od 17 do 30 listopada w czterech warszawskich miejscach: kinach Kultura i Rejs, Domu Spotkań z Historią i klubie Kamieniołomy.

Tegoroczna edycja ma tytuł „Rok 1989 w Europie. Obraz-Pamięć-Zapis”. Będzie można obejrzeć kilkadziesiąt filmów dokumentalnych pokazujących przełomowe wydarzenia roku 1989, a także codzienne życie mieszkańców Europy Środkowo-Wschodniej. Wstęp na wszystkie projekcje jest wolny.

Zaplanowano także dyskusje z twórcami filmów, świadkami epoki i ekspertami, będzie plenerowa wystawa fotograficzna i konferencja naukowa o roli mediów w przełomie roku 1989.

Konferencja odbędzie się w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego 19 i 20 listopada. Wezmą w niej udział wybitni socjolodzy, politolodzy, świadkowie epoki, dziennikarze i filmowcy, m.in. prof. Cezary Ornatowski, prof. Mirosław Przylipiak, prof. Mykoła Riabczuk, prof. Jadwiga Staniszkis, prof. Magdalena Środa, o. Maciej Ziemba, Mirosław Chojecki, Władysław Frasyniuk, Henryka Krzywonos, Teresa Torańska, Maria Zmarz-Koczanowicz.

Całą imprezę zakończy ceremonia wręczenia nagród w kinie Kultura, która odbędzie się 30 listopada.

 

Listę filmów i wszystkie informacje o festiwalu można znaleźć na stronie: www.sztukadokumentu.pl

05.11.2009