Sztuka Dokumentu - pokazy w kinie Elektor

Od 9 stycznia w warszawskim kinie Elektor rozpoczną się regularne pokazy nowych filmów dokumentalnych w cyklu Sztuka Dokumentu. Wśród zapowiadanych tytułów znajdą się filmy współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Pokazy filmów dokumentalnych, krótkich metraży i animacji

W każdą środę publiczność będzie miała okazję obejrzeć najnowsze filmy dokumentalne. Oprócz filmów długometrażowych można będzie obejrzeć także krótkie filmy, na co dzień niewyświetlane w kinach. W repertuarze kina Elektor znajdą się również krótkometrażowe animacje. Bezpośrednio po pokazach organizatorzy zapraszają na spotkania z gośćmi: reżyserami, producentami, osobistościami ze świata filmu oraz ekspertami.

Spotkania w każdą środę

Sztuka Dokumentu nie tylko chce przybliżyć szerokiej publiczności gatunek filmu dokumentalnego, lecz także ułatwić dostęp do niego młodzieży szkolnej, osobom starszym oraz niepełnosprawnym. Dlatego organizatorzy oferują dwa terminy pokazów:

  • w każdy środowy wieczór: projekcje połączone ze spotkaniami, przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych (biletowane)
  • w środowy poranek, raz w miesiącu: projekcje przeznaczone dla szkół i emerytów (bezpłatne)

W trosce o osoby niepełnosprawne, kino Elektor przystosowało salę kinową do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, a także niewidomych i słabowidzących (w niedalekich planach wprowadzony zostanie system audio deskrypcji). Dla osób niesłyszących przygotowano wersje filmów z napisami.

Kiedy i gdzie?

Pierwszy pokaz odbędzie się 9 stycznia 2013 r. o godz. 19:00. Więcej informacji: www.kinoelektor.pl.

 

Projekcje wieczorne odbywają się w każdą środę o godz. 19:00 (z wyłączeniem świąt i okresu wakacyjnego). Wstęp w cenie 10 zł. Projekcje poranne odbywają się raz w miesiącu, we środę, o godz. 11:00.

 

Miejsce: kino Elektor przy ul. Elektoralnej 12 (siedziba Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki).

 

Organizatorzy Sztuki Dokumentu: Międzynarodowe Stowarzyszenie Przyszłość Mediów, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki oraz Arkana Studio.

 

www.sztukadokumentu.pl

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Marta Sikorska

13.12.2012