„Tarapaty 2” z nagrodą Europejskiego Jury Dziecięcego

Współfinansowany przez PISF film „Tarapaty 2” w reżyserii Marty Karwowskiej otrzymał nagrodę Europejskiego Jury Dziecięcego na festiwalu Schlingel w niemieckim Chemnitz. Obraz miał tam swoją międzynarodową premierę. Tę pełną przygód i zaskakujących zwrotów akcji produkcję familijną można oglądać na ekranach polskich kin.

Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji – „Plaża w Pourville” Claude’a Moneta, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki – dzieci muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana 12-latka, a razem z nią kłopoty. To opowieść o zazdrości i zaufaniu, która przeplata się z rozwiązywaniem zagadki kryminalnej.

„Tarapaty 2” jest historią dla całej rodziny, która mówi o tym, że nie da się uwierzyć w przyjaciela, dopóki nie uwierzy się w samego siebie, a także o tym, że przyjaźń wystawiona na próbę może stać się jeszcze mocniejsza.

(fot. Hubert Komerski)

Wielopokoleniowa obsada

Zdjęcia do filmu realizowane były w Poznaniu, Warszawie, na Warmii oraz na terenie województwa podkarpackiego, a odpowiada za nie Jakub Burakiewicz, dla którego to fabularny debiut pełnometrażowy. W obsadzie znaleźli się: Jakub Janota-Bzowski, Pola Król, Mia Goti, Joanna Szczepkowska, Marta Malikowska, Tomasz Ziętek, Zbigniew Zamachowski, Sandra Korzeniak, Marcin Pempuś, Marta Juras i Justyna Wasilewska.

Autorem plakatów do filmu jest Mariusz Mrotek, a promuje go utwór „Jeśli powiem”, skomponowany przez Dominica Buczkowskiego-Wojtaszka i Patryka Kumóra, a wykonywany przez Marcina Maciejczaka.

(fot. Hubert Komerski)

Twórcy filmu

Film jest produkcją Koi Studio na czele z Agnieszką Dziedzic, producentem wykonawczym i koproducentem jest Tomasz Morawski z Haka Films. Za scenografię odpowiadają Jędrek Kowalski i Maria Dziewanowska-Kowalska, za montaż Aleksandra Gowin, za kostiumy – Agnieszka Biederman, za charakteryzację – Sylwia Marczyńska, za dźwięk – Bartłomiej Bogacki i Michał Fojcik, a za muzykę – Jerzy Rogiewicz.

Koproducentami są Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, Podkarpacka Komisja Filmowa, Piramida Film, DI Factory, Next Film, Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna i Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy. Za dystrybucję odpowiada Next Film, agentem sprzedaży jest Beta Film.

19.10.2020