„Tarapaty” na DVD

15 lutego odbędzie się premiera DVD współfinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej pełnometrażowego debiutu fabularnego Marty Karwowskiej „Tarapaty”.

„Tarapaty”

Julka ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Gdy zaczynają się wakacje, Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego nieodłączny towarzysz – pies Pulpet. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczynają się przygody. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

Obsada

W role głównych bohaterów Julki i Olka wcielili się Hanna Hryniewiecka i Jakub Janota-Bzowski. Na ekranie partnerują im m.in. Joanna Szczepkowska, Krzysztof Stroiński, Roma Gąsiorowska, Maria Maj, Jadwiga Jankowska-Cieślak i Piotr Głowacki.

Kino familijne ze wsparciem PISF

Reżyserką i autorką scenariusza jest Marta Karwowska. Zdjęcia zrealizował Kacper Fertacz. Autorem muzyki jest Antoni Komasa-Łazarkiewicz. Producentem filmu jest Koi Studio a koproducentami DI Factory i Mazowiecki Fundusz Filmowy. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach priorytetu wspierającego kino familijne. Film „Tarapaty” był rozwijany w ramach programu Films For Kids.Pro.

Na ekrany kin wszedł 15 września 2017 roku (dystrybucja Next Film).

Od 15 lutego film będzie można kupić na DVD. Za dystrybucję odpowiada Agora S.A.  

Na podstawie informacji prasowej


01.02.2018

Galerie zdjęć